Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Na tuningový sraz do Hradce přijelo 200 lidí. Policisté zjistili 119 přestupků

19. 4. 2022

page.Name
Tuningový sraz u OC Orlice Shopping Park zaměstnal v sobotu 16. dubna hradecké policisty. U přibližně dvou stovek účastníků zjistili policisté celkem 119 přestupků. Hned 59 účastníků srazu překročilo podle policejních statistik maximální povolenou rychlost.

Zhruba 200 účastníků dorazilo v sobotu na sraz tuningových vozidel, který se konal u OC Orlice Park v Hradci Králové. Sraz si přitom nenechali ujít ani dopravní policisté z celého Královéhradeckého kraje. Podle policistů byl totiž u této akce předpoklad velkého porušování dopravních předpisů.

"Policejní hlídky se zaměřovali zejména na kontrolu dodržování rychlosti jak ve městě, tak i na příjezdových komunikacích, na technický stav vozidel, nesprávný způsob jízdy, na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, na alkohol za volantem a v neposlední řadě na držení hovorového zařízení za jízdy," vyjmenovává mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Předpoklad policistů se nakonec ukázal jako oprávněný. U přibližně 200 účastníků zjistili policisté hned 119 přestupků a udělili pokuty v součtu za více než 90 tisíc korun. Nejčastěji řidiči porušovali maximální povolenou rychlost, a to hned v 59 případech. Nejvyšší překročení rychlosti se dopustili hned dva řidiči, kteří na hradeckém okruhu v místě, kde je povolená maximální rychlost 60 km/h, jeli 113 km/h. U správního úřadu jim za překročení rychlosti v obci o 40 km/h a více hrozí pokuta 5 - 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až jeden rok.

Dvaadvacetiletého řidiče osobního vozidla značky Škoda Octavia policisté oznámili správnímu orgánu za to, že měl za čelním sklem modročervený maják, ve výhledové části umístěnu samolepku a dále, že nadměrným hlukem obtěžoval okolí a znečišťoval pozemní komunikaci smyky. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR