Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Senior za volantem srazil na přechodu na Pražské třídě patnáctiletou dívku

14. 4. 2022

page.Name
Těžkým zraněním patnáctileté dívky skončila středeční nehoda na Pražské třídě v Hradci Králové. Dívku, která přecházela silnici po přechodu pro chodce, srazilo osobní auto, za jehož volantem seděl čtyřiaosmdesátiletý senior.

Ke střetu osobního automobilu s chodkyní došlo ve středu krátce po poledni na Pražské třídě v Hradci Králové. Patnáctiletá dívka zde přecházela silnici po přechodu pro chodce od Střední odborné školy veterinární. Vozidlo v pravém jízdním pruhu ve směru od Auparku do Kuklen ji dávalo přednost, 84letý řidič jedoucí v levém jízdním pruhu však před přechodem nezastavil a dívku srazil.

Mladou studentku záchranáři s těžkým zraněním převezli sanitkou do hradecké fakultní nemocnice. Nikdo jiný žádné zranění neutrpěl. Policisté u řidiče vyloučili užívání alkoholu před jízdou dechovou zkouškou. "Seniorovi zadrželi řidičský průkaz az důvodu závady zadrželi i osvědčení o jeho vozidle, na kterém byla způsobena škoda ve výši 10 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Přesná příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR