Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Tragická nehoda u Koliby na několik hodin uzavřela silnici z Býště do Hradce

9. 4. 2022

page.Name
Tragická dopravní nehoda uzavřela v sobotu po 13. hodině silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Býští. Po střetu osobního auta Škoda Felicie s dodávkou zemřel na místě řidič osobního vozu. Dva lidé z dodávky skončili se zraněním ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Od 17. hodiny už je frekventovaná silnice znovu plně průjezdná.

U vážné dopravní nehody na silnici I/35 zasahovaly v sobotu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě došlo na silnici první třídy mezi Býští a Hradcem Králové těsně hranicí mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem. V kopci u Koliby se podle informací policistů nejprve došlo k bočnímu střetu dvou osobních aut a následně k čelnímu střetu vozidla Škoda Felicie s dodávkou Volkswagen Transporter. 

Osobní auto Škoda Felicie začalo po nárazu hořet. Zaklíněný řidič auta nehodu nepřežil. . "Při příjezdu hasičů byl již celý automobil v plamenech. Uvnitř vozu zůstala zaklíněna jedna osoba, která bohužel na místě zemřela. Další dvě osoby, které cestovaly v dodávce, byly zraněny," informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková. Cestující z dodávky skončili v péči lékařů v hradecké fakultní nemocnici. Jednu osobu tam záchranáři transportovali pomocí záchranářského vrtulníku. 

Frekventovaná silnice mezi Hradcem Králové a Býští byla po nehodě několik hodin uzavřená. Hasiči svou práci na místě dokončili kolem 17. hodiny. Nyní už je silnice opět plně průjezdná. Přesné příčiny a okolnosti nehody vyšetřují policisté z Pardubického kraje.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Pardubického kraje