Sobota

30. září 2023

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Mladá řidička vypadla z auta a těžce se zranila. Nebyla připoutaná

25. 5. 2022

page.Name
Těžkým zraněním devatenáctileté řidičky skončila úterní dopravní nehoda v Nepolisích na Hradecku. Nepřipoutaná mladá dívka nezvládla v pravotočivé zatáčce řízení, několikrát se s autem převrátila přes střechu a během toho vypadla z auta. S těžkým zraněním pak byla vrtulníkem transportována do nemocnice.

K vážné nehodě došlo v úterý krátce před 11. hodinou na silnici II. třídy v katastru obce Nepolisy. Podle policistů mladá dívka jedoucí v autě značky Škoda Fabia od Nepolis na Chlumec nad Cidlinou nezvládla v pravotočivé zatáčce řízení, dostala smyk, najela na krajnici a poté se její auto přetočilo několikrát přes střechu a skončilo v levém příkopu na střeše. Během přetáčení se střetla s protijedoucím vozidlem také značky Škoda Fabia.

"Mladá žena, protože nebyla připoutána bezpečnostním pásem, z auta vypadla a utrpěla těžká zranění. s kterým byla letecky transportována do nemocnice. Nikdo jiný se nezranil," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. U šestatřicetiletého řidiče policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou, u ženy byl z důvodu zranění nařízen odběr krve. Na její autě policisté odhadli škodu na 50 tisíc a na druhém 10 tisíc korun. Přesná příčina nehod zůstává předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR