Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

V Hradci obtěžoval ženy a masturboval na veřejnosti. Teď muž skončil ve vazbě

10. 5. 2022

page.Name
Za mřížemi skončil sedmačtyřicetiletý muž, který v posledních měsících v Hradci Králové opakovaně obtěžoval ženy, obnažoval se a masturboval na veřejnosti. Policisté evidují u muže jen od února 16 různých přestupků a jeden trestný čin výtržnictví. Kvůli důvodné obavě, že bude v trestné činnosti pokračovat, poslal soud muže do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení.

Trpělivost se sedmačtyřicetiletým mužem došla policistům minulý týden. Společně se strážníky městské policie muže zadrželi poté, co měl na jedné hradecké autobusové zastávce slovně se sexuálním podtextem obtěžovat jednadvacetiletou ženu a v nedalekém zdravotním středisku v čekárně posléze masturbovat. V době zadržení muž nadýchal téměř 2,5 promile alkoholu. Policisté ho proto převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

"Z evidencí policisté zjistili, že se jen od letošního února dopustil 16 obdobných i jiných jednání, které byly kvalifikovány jako přestupek. Na konci dubna se dopustil také trestného činu výtržnictví, když se v jednom hradeckém obchodě hrubě choval vůči nakupujícím a kde se také obnažil. Za tento čin byl vzápětí odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody na půl roku se zkušební dobou 18 měsíců," popsala bohatou trestní minulost muže mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Po vystřízlivění policisté muže obvinili z trestného činu výtržnictví a kvůli důvodné obavě, že bude v trestné činnosti pokračovat, podali ke státnímu zástupci podnět na uvalení vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal. Pokud ho uzná vinným, může ho odsoudit až na tři roky do vězení.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz