Úterý

6. června 2023

Nyní

17°

Zítra

22°

Svátek má

Muž tankoval naftu, ale neplatil za ni. Hrozí mu až dva roky vězení

5. 1. 2022

page.Name
Až dva roky vězení hrozí dvaatřicetiletému muži, který opakovaně odjížděl na cestě mezi Hradcem Králové a Prahou bez zaplacení od benzinových stanic. Používal přitom v Hradci odcizenou registrační značku.

Policisté na začátku týdne muže obvinili z krádeže. Minimálně v osmi případech natankoval na trase mezi Hradcem a Prahou naftu a bez placení odjel, čímž způsobil škodu zhruba 20 tisíc korun. "Přijatá oznámení o krádeži se vždy týkala neznámého řidiče černého vozidla značky Mercedes-Benz Viano s SPZ, která byla z kraje srpna nahlášena v Hradci Králové jako odcizená," vysvětlila mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté z kamerových záznamů zjistili, že v blízkém časovém odstupu od případů ujetí bez zaplacení se po dálnici pohybovalo to samé vozidlo, ale s jinou registrační značkou. Došli k závěru, že pachatel používá jedno vozidlo, na kterém mění dvě sady registračních značek, přičemž jedna SPZ patří dle technického průkazu k výše uvedenému vozidlu. Podle druhé SPZ tak pozvali majitele auta k vysvětlení.

Muž na služebnu dorazil ve stejném oblečení, jako měl pachatel zachycený na kamerových záznamech téměř při všech krádežích. Nejdříve se dvaatřicetiletý muž snažil zatloukat, nakonec mu ale nezbylo nic jiného, než se ke všem krádežím přiznat. Ke krádežím nafty ho prý dohnala covidová pandemie, během které ztratil zaměstnání. Aby mohl dojíždět z Jeseníku do Německa, kde si sehnal novou práci, nezbylo mu prý nic jiného, než tankovat bez zaplacení.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR