Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Seniorku srazil na chodníku sypač. Policisté hledají svědky nehody

24. 1. 2022

page.Name
Hradečtí policisté hledají svědky vážné dopravní nehody, která se stala v pátek dopoledne na chodníku před základní školou Milady Horákové. Třiaosmdesátiletou seniorku srazil sypač, který prováděl na chodníku zimní údržbu. Žena skončila s těžkým zraněním v nemocnici.

K netradiční dopravní nehodě došlo v pátek krátce po 11. hodině. "Šestačtyřicetiletý řidič, který prováděl údržbu chodníku a jel se zapnutým výstražným světlem ve směru od základní školy směrem k prodejně Albert, srazil 83letou ženu jdoucí po chodníku v témže směru. Seniorka utrpěla těžké zranění, s kterým byla převezena do nemocnice," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Policisté u řidiče nákladního auta na místě provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U seniorky nařídili z důvodu zranění odběr krve. Ke hmotné škodě při nehodě nedošlo.

"Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění přesné příčiny nehody, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na policejní služebnu v Malšovicích," uvedla Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR