Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zfetovaný řidič ujížděl strážníkům a naboural. V autě vezl i vlastní dítě

7. 1. 2022

page.Name
Svou jedenáctiletou dceru nepochopitelně ohrozil ve středu večer riskantní jízdou po Hradci Králové pětatřicetiletý muž. Poté, co několik kilometrů ujížděl před hlídkou městské policie, naboural do kamenného kruhového objezdu na Pražské třídě. Později se ukázalo, že muž nikdy nevlastnil řidičský průkaz a řídil navíc pod vlivem drog.

Hlídku strážníků muž upoutal už na Riegerově náměstí, když navzdory zákazu vjel do pěší zóny před hradeckým nádražím. Autu navíc nesvítili zadní světla. Strážníci se proto rozhodli automobil značky Audi A3 zastavit ke kontrole. Muž však pokyn k zastavení neuposlechl a naopak začal zrychlovat a ujíždět ven z města směrem k dálnici D11. 

Zatímco operační důstojník kontaktoval s žádostí o pomoc Policii ČR, hlídka strážníků dál pronásledovala rychle jedoucí auto po Pražské třídě. Na kruhovém objezdu na výjezdu z města pětatřicetiletý muž nezvládl řízení a naboural. "Přejel 4 vyvýšené betonové ostrůvky, porazil dopravní značku a jeho jízdu zastavila až svodidla, do kterých narazil," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

 

Když muž po nehodě zjistil, že jeho auto je nepojízdné, pokusil se z něho utéct. Strážníci ho však za pomoci donucovacích prostředků zadrželi. Strážníci na místě zjistili, že v autě se nachází další tři lidé, a to včetně malé holčičky. Z videa zveřejněného městskou policií je patrné, že jedenáctiletá dívka byla po nehodě značně vyděšená. "Auto přeskočilo kruháč a pak to narval do svodidel. Dítě sedělo nepřipoutané vzadu. Viditelné zranění není žádné, ale je potřeba, aby se na ně podívala rychlá " popisuje strážník situaci na místě operačnímu důstojníkovi a směrem k řidiči pak ještě pronese: "Jste se mohli zabít, tam máte dítě!"

Pozdější vyšetření prokázala, že nikdo z cestujících naštěstí při nehodě zranění neutrpěl. Vzhledem k rychlosti mohou ale hovořit o velkém štěstí. Riskantní jízda řidiče je o to nepochopitelnější, že nepřipoutaná holčička, se kterou se po ulicích Hradce řítil vysokou rychlostí, byla jeho vlastní dcera.

Státní policisté později zjistili, že pětatřicetiletý muž není držitelem žádného řidičského průkazu a dokonce ho ani nikdy v minulosti nevlastnil. Na svém kontě má navíc již dva zákazy řízení všech motorových vozidel. U vozidla měl k tomu všemu propadlou technickou kontrolu a státní registrační značky na jeho autě patřily jinému vozidlu.

Orientační test na drogy navíc prokázal, že nezodpovědný otec byl po jízdě pozitivní na amfetamin a metanfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu muž odmítl.

Tomáš Kulhánek
Video: Městská policie
Foto: Policie ČR