Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Drama u Hučáku. Strážníci a policisté rozmluvili muži pokus o sebevraždu

15. 11. 2022

page.Name
Skokem do řeky Labe nedaleko vodní elektrárny Hučák chtěl minulý čtvrtek přímo v centru Hradce ukončit svůj život zoufalý muž, na jehož konání upozornila strážníky kolemjdoucí žena. Strážníkům se podařilo s mužem navázat kontakt a společně s policisty pak neplavci s mnoha osobními problémy jeho čin rozmluvili.

Muže, který nedaleko Hučáku přelezl zábradlí a kousek od jezu se nakláněl nad hladinu Labe, si ve čtvrtek odpoledne všimla kolemjdoucí žena. Na muže začala mluvit, on však na její slova vůbec nereagoval. Žena proto zavolala na tísňovou linku městské policie.

Na místo rychle přijely dvě hlídky strážníků. Podařilo se jim navázat s mužem kontakt a on s nimi začal mluvit. "Řekl, jak se jmenuje a důvod, proč chce zemřít. Uvedl, že je již unavený z řešení problémů, má neshody s partnerkou a čeká ho nástup do výkonu trestu odnětí svobody," popsala situaci mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Protože se jednalo o neplavce, rozhodl se svůj život ukončit skokem do vody nedaleko nejznámějšího hradeckého jezu. Po několikaminutovém hovoru se muž částečně uklidnil. V té chvíli už byla na místě i hlídka Policie ČR. "Společnými silami rozmluvili muži skok do vody. Pomohli mu do bezpečí a předali do péče královéhradeckých záchranářů," informovala o šťastném konci příběhu Kněžourová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK