Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Tragická noční nehoda v Lovčicích. Řidič vjel pod kola kamionu, na místě zemřel

14. 11. 2022

page.Name
Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí po třetí hodině ranní u obce Lovčice na Hradecku. Řidič osobního auta jedoucí po staré silnici z Hradce Králové na Prahu z neznámých příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním automobilem s návěsem. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky IZS včetně záchranářského vrtulníku. Řidič osobního auta ve věku 43 let však utrpěl mnohačetná zranění a přes snahu zdravotníků na místě zemřel.

Vážná dopravní nehoda u Lovčic na Hradecku se stala dnes krátce po třetí hodině ranní. "K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta značky Hyundai Tucson jedoucí od Lovčic směrem na Prahu přejel z neznámých příčin do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním autem značky Renault s návěsem," popsala nehodu policejní mluvčí Eva Prachařová.

Řidič osobního auta ve věku 43 let utrpěl podle záchranářů mnohačetná zranění, kterým bohužel na místě podlehl. Řidiče kamionu si záchranáři převzali do péče s lehkým zraněním. Policisté u 59letého muže dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu před jízdou. U zemřelého muže nařídili policisté soudní pitvu.

Silnice byla po tragické nehodě několik hodin zcela uzavřená, v současnosti už po staré silnici na Prahu projedete bez omezení.

Přesná příčina nehody je předmětem dalšího policejního šetření. "Kvůli řádnému objasnění příčiny nehody se obracíme na případné svědky s žádostí o pomoc. Kdo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci k nehodě, ať zavolá na linku 158," dodala Prachařová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Karel Zadrobílek / ZZS KHK