Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

VIDEO: Opilý mladík bez řidičáku ujížděl v Hradci policistům

21. 11. 2022

page.Name
Na pořádný problém si minulý čtvrtek zadělal 23letý mladík, který na sebe svou nestandardní jízdou upozornil hlídku hradeckých policistů. Když se policisté rozhodli auto zkontrolovat, začal jim mladý řidič ujíždět směrem k obchodnímu domu Kaufland. Nakonec ho policisté zadrželi před nočním klubem Denoche, ještě předtím ale nezodpovědný mladík ohrozil jízdou přes trávník několik lidí. Policisté mu naměřili skoro dvě promile a navíc zjistili, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Muži teď hrozí až rok ve vězení.

Nestandardně jedoucí automobil Audi A8 na silnici za nákupní zónou u Pilnáčkovy ulice v Hradci Králové zaujal ve čtvrtek o půl druhé ráno hlídku hradeckých policistů. Policisté se proto rozhodli řidiče zkontrolovat a pomocí světelného a zvukového zařízení ho vyzvali k zastavení. Řidič však nezastavil a místo toho začal před policisty ujíždět k obchodnímu domu Kaufland.

"Při projíždění levotočivé zatáčky najel na obrubník, jízdu vyrovnal najetím do protisměru a pak pokračoval přes trávník k příjezdové cestě k nočnímu klubu, kde ohrozil několik chodců. Po pár desítkách metrů na parkovišti zastavil a vystoupil z vozidla," popisuje situaci mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Na nebezpečnou jízdu mladíka se můžete sami můžete podívat v přiloženém videu. 

Policisté u řidiče provedli silniční kontrolu a zjistili, že čerstvě 23letý muž nevlastní žádné řidičské oprávnění. Vozidlo, které řídil, si půjčil od kamaráda. Následně ho podrobili dechové zkoušce, jejíž výsledek ukázal více než 1,8 promile alkoholu. Muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde ho lékař uznal způsobilým k umístění do policejní cely.
Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Video: Policie ČR