Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Řidič v Brněnské ulici narazil do mostku. Nadýchal skoro čtyři promile

19. 10. 2022

page.Name
Téměř čtyři promile alkoholu nadýchal řidič, který v úterý večer havaroval v Brněnské ulici v Hradci Králové. Osmačtyřicetiletý muž narazil se svým vozem do mostku a utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do hradecké fakultní nemocnice. Kvůli trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky může nezodpovědný řidič skončit až na tři roky ve vězení.

K havárii osobního vozidla značky Škoda Octavia vyjížděli hradečtí policisté v úterý po 19. hodině do Brněnské ulice. "K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič přejel do protisměru a vyjel mimo vozovku, kde narazil do betonového mostku. Řidič ve věku 48 let utrpěl lehké zranění, s kterým byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice na ošetření," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Lehké zranění ovšem nebude jediným problémem, který si 48letý řidič způsobil. Policisté u něho totiž zjistili dechovou zkouškou požití alkoholu. A to v opravdu velké míře. Muži přístroj naměřil 3,66 promile alkoholu v dechu. Na vozidle pak policisté odhadli škodu na 25 tisíc a na mostku dalších 15 tisíc korun. "Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a v nejbližší době ho obviní z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může skončit na 6 měsíců až 3 roky ve vězení," doplnila mluvčí.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR