Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Manželé z Hradecka zpronevěřili auta za 7,5 milionu. Hrozí jim až osm let vězení

29. 8. 2022

page.Name
Hradečtí policisté obvinili pětatřicetiletého muže a jeho stejně starou manželku ze zpronevěry osmi aut. Dvojice jakožto jednatelé pražské firmy zabývající se pronájmem nemovitostí uzavřela v loňském roce osm leasingových smluv. Splátky na vozidla v celkové hodnotě 7,5 miliónů korun nehradili, na výzvy leasingových společností nereagovali. Hrozí jim trest od dvou do osmi let vězení.

Manželský pár díky své pozici jednatelů firmy dokázal získat leasingové smlouvy na auta v miliónových hodnotách. Z vyšetřování vyplynulo, že si auta pronajímali s vědomím, že na splátky nemají finanční prostředky. Na jejich společnost již v té době byla vedena dvě exekuční řízení s dlužnou částkou téměř 400 tisíc korun a na každého samostatně další exekuce s celkovým dluhem za více než 800 tisíc korun.

Pronajmuli si sedm aut značky Škoda a jedno auto značky Volvo. Konkrétně se jednalo o tři modely Kamiq, dva Kodiaqy, jeden Superb, a jeden model typu Scala, u Volva to byl model XC60. Celková hodnota zpronevěřených aut tak činila 7,5 miliónů korun.

Jelikož sjednané splátky nehradili, leasingové společnosti odstoupily od smluv a požadovaly vrácení vozidel. Na výzvu manželé však nereagovali a vozidla dále pronajímali dalším subjektům nebo je používali pro vlastní potřebu. Poté, co se policie začala případem zabývat, manželský pár dobrovolně vydal jen jedno vozidlo, po ostatních policisté vyhlásili pátrání. Šest se jim podařilo vypátrat, zajistit a vrátit majitelům. V pátrání zůstává poslední auto Škoda Kamiq. Manželům hrozí trest od dvou do osmi let odnětí svobody.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz