Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Dvojice mladých bezdomovců si na pervitin vydělávala krádežemi kol

21. 2. 2022

page.Name
Až tři roky vězení hrozí dvojici mladých bezdomovců, která v posledních dvou měsících odcizila z koláren či garáží obytných domů sedm jízdních kol. Dvaadvacetiletá žena a devatenáctiletý muž způsobili škodu za více než 20 tisíc korun. Dívku, která má s krádežemi kol už bohaté zkušenosti z loňského roku, poslal soudce do vazby. Chlapec je stíhán na svobodě.

Ženu ve věku 22 let společně s o tři roky mladším mužem zadrželi minulý čtvrtek zadrželi hradečtí kriminalisté. Proti dvojici mladých bezdomovců policejní komisař zahájil trestní stíhání ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci.

"Obviněným klademe za vinu, že od konce loňského roku do současné doby se v osmi případech vloupali do prostor, ze kterých odcizili celkem sedm jízdních kol v hodnotě přesahující 20 tisíc korun a protiprávním jednáním způsobili tak škodu na majetku přesahující taktéž 20 tisíc korun," uvedla mluvčí hradeckých policistů Šárka Pižlová. 

Muž i žena jsou podle zjištění policistů bezdomovci a uživateli pervitinu. Na něj si podle všeho vydělávali právě krádežemi. Dvojice se zaměřovala na neuzamčené vchody do obytných domů. Za použití násilí pak vnikali do koláren a garáží, ze kterých kradli dámská i pánská jízdní kola. Dvě z celkových sedmi kol se kriminalistům podařilo vypátrat a vrátit zpět majitelům.

Dvaadvacetiletá žena má podle policistů s krádežemi kol bohaté zkušenosti. Kriminalisté ji kvůli krádežím kol obvinili už loni v září a v listopadu ji trestní stíhání rozšířili o dalších sedm skutků. K poučení to však mladé ženě očividně nestačilo. Soudce Krajského soudu v Hradci Králové proto minulý týden rozhodl o tom, že tentokrát už bude mladá žena stíhána ve vazbě.

Její mladší kumpán je stíhán na svobodě, byť i on je v podmínce kvůli dřívějším krádežím. V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz