Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Po nedělní nehodě u Smržova na Hradecku skončilo v péči lékařů pět lidí

14. 2. 2022

page.Name
Pět lidí skončilo v péči lékařů po nedělní nehodě na silnici 3. třídy mezi Smržovem a Smiřicemi. Po střetu v křižovatce skončily obě auta v příkopě, jedno dokonce sjelo do potoka. Škodu na autech policisté předběžně odhadli na více než dva miliony korun.

K nehodě dvou osobních aut došlo v neděli ve tři hodiny odpoledne na silnici III.třídy v katastru obce Smržov. Podle policistů zřejmě řidič AUDI A6 přijíždějící ke křižovatce po vedlejší komunikaci nedal přednost v jízdě řidiči VW jedoucímu po hlavní silnici. "V důsledku toho došlo v prostoru křižovatky ke střetu, kdy byla obě vozidla odhozena do silničního příkopu," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná. V péči lékařů skončilo po nehodě hned pět lidí. 

Jedno z aut podle hasičů sjelo po nehodě až do potoka. "Protože z vozidla v potoce unikaly v menším množství provozní kapaliny, byly potřeba na místě sorpční hady, které hasiči umístili na hladinu. Automobil pak z potoka vytáhli," informovala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. O úniku provozních kapalin hasiči následně informovali zástupce orgánů ochrany životního prostředí.

Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škodu předběžně vyčíslili na hodnotu přesahující 2 miliony korun. Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR