Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Policie obvinila dva muže z Hradce z prodeje kokainu za skoro půl milionu

3. 2. 2022

page.Name
Policie obvinila dva třiatřicetileté muže z Hradce Králové z prodeje 340 gramů kokainu téměř za půl milionu korun. Dalších 30 gramů kokainu, předměty pro distribuci drog, látky s anabolickým a hormonálním účinkem a téměř 200 nábojů policisté ve spolupráci s celníky našli při domovních prohlídkách. "Vzhledem k zajištěné droze kokainu jde v kraji o výjimečný případ. Naposledy se věc s kokainem v kraji řešila v roce 2019," řekla dnes ČTK mluvčí policie Iva Kormošová.

Dealery kokainu zadrželi celnicí a policisté při razii ve druhé polovině ledna. Završili tím případ, na kterém celníci pracovali od ledna loňského roku. Případ si následně převzali kriminalisté hradecké krajské policie.

První obviněný podle policie od roku 2016 do poloviny ledna prodal či jinak poskytl kokain minimálně 15 lidem nejméně v 289 případech. Celkem šlo téměř o 300 gramů drogy za 380 tisíc korun. Druhý, o půl roku starší muž, poskytl ve stejné době v asi 150 případech nejméně deseti lidem 40 gramů drogy za 80 tisíc korun.

Staršímu z obviněných hrozí v případě odsouzení až pět let vězení nebo peněžitý trest. Druhému muži hrozí za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až deset let vězení. Oba muži jsou stíháni na svobodě. Drogy a náboje zajištěné při domovní prohlídce budou zkoumat znalci.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz