Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Cizinec se snažil uškrtit těhotnou ženu, pak opilý boural na Hradečnici

13. 9. 2022

page.Name
Z pokusu o vraždu obvinili krajští kriminalisté 42letého cizince, který se v sobotu večer v Potštejně na Rychnovsku snažil pomocí lana uškrtit svou bývalou přítelkyni. Těhotné ženě zachránili život dva kolemjdoucí mladíci. Útočník poté z místa činu ujel. O tři a půl hodiny později stejný muž způsobil dopravní nehodu na Hradečnici v Hradci Králové. V dechu měl 2,5 promile alkoholu. Policisté při vyšetřování nehody zjistili, o koho se jedná a cizince obvinili. Od dnešního dne je stíhán ve vazbě.

Zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu řeší od sobotního večera Královéhradečtí kriminalisté. Ti z pokusu o vraždu obvinili 42letého cizince, který se v sobotu večer pokusil uškrtit svou bývalou přítelkyni. Čin se stal v obci Potštejn na Rychnovsku.

"Muž se státní příslušností státu mimo EU napadl u vlakového nádraží v Potštejně zhruba ve 20 hodin svoji bývalou přítelkyni, odtáhl ji mimo cestu, kde ji s úmyslem ji usmrtit za pomocí lana škrtil," popsala sobotní událost mluvčí krajských policistů Iva Kormošová. 

Těhotné ženě zachránili život dva nezletilí mladíci

Zoufalý křik ženy naštěstí v tu chvíli uslyšeli dva mladiství chlapci, kteří mířili na vlak. Starší z chlapců do muže, který seděl na ženě s omotaným lanem kolem krku, strčil. Útočník v tu chvíli spadl a poté ujel z místa činu autem. Během svého úprku ještě způsobil dopravní nehodu, když narazil do protijedoucího auta. Mladší z chlapců mezitím zavolal na linku 158. Přivolaní policisté tak začali okamžitě pátrat po podezřelém muži. 

Díky fantastické reakci mladíků neutrpěla těhotná 34letá žena žádná těžká zranění. Záchranáři ji převezli na ošetření do nemocnice, ze které ji následně lékaři propustili. "Velká poklona patří oběma mladíkům, kteří nezaváhali a ihned na nebezpečnou situaci zareagovali. Bezodkladnou pomocí tak ženě s největší pravděpodobností zachránili život," uvedla policejní mluvčí. 

O pár hodin později boural opilý útočník v Hradci Králové

Pátrání po podezřelém muži nakonec mělo nečekané rozuzlení. Zhruba o půl dvanácté v noci totiž útočník způsobil dopravní nehodu v ulici Hradečnice v Hradci Králové, když nacouval do za ním jedoucího auta. Přivolaní policisté odhadli škodu na 13 tisíc korun a oba řidiče podrobili dechové zkoušce. Ukázalo se, že 42letý cizinec má v dechu 2,5 promile alkoholu. "Opilý řidič, kterého policisté zadrželi a umístili do policejní cely, nepředložil ani jeden doklad potřebný k řízení vozidla. Policisté při řešení nehody současně zjistili, že se jedná o muže, po kterém se pátrá v souvislosti s případem z Potštejna," informovala Kormošová.

Kriminalisté cizince kromě pokusu vraždy obvinili i z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Obviněnému muži, na kterého byla dnešního dne uvalena vazba, hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR