Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

VIDEO: Cizinec řídil bez papírů a před policisty zkoušel utéct. Neuspěl

7. 6. 2023

page.Name
Pokusem o útěk skončila v úterý ráno snaha hradeckých policistů zkontrolovat v Březhradské ulici auto s převozní registrační značkou. Za volantem seděl 35letý cizinec, který měl od února na dva a půl roku udělen zákaz řízení. Muž nereagoval na výzvy k zastavení, pokusil se policistům ujet po lesní cestě a nakonec vyběhl z auta a dal se na útěk. Závod s policejní hlídkou však asi po 50 metrech prohrál. Cizinci teď hrozí za maření výkonu úředního rozhodnutí až dva roky vězení.

Hlídka hradeckých policistů se v úterý po osmé hodině ranní rozhodla v Březhradské ulici zastavit ke kontrole osobní vozidlo značky Ford Galaxy s převozní registrační značkou. Řidič však na znamení k zastavení nereagoval, výzvu policistů ignoroval a pokračoval v jízdě. Z ulice  následně odbočil na lesní cestu, kde asi po 20 metrech zastavil a dal se na útěk.

Závod proti dvěma policistům však cizinec ze země mimo EU velmi rychle prohrál. Policisté muže po přibližně 50 metrech doběhli a zadrželi. Podrobili ho dechové zkoušce s výsledkem necelých 0,1 promile a orientačnímu testu na drogy, který byl negativní.

Pravý důvod toho, proč se cizinec snažil policistům ujet a utéct, odhalila hlídka z policejní evidence. Z ní zjistila, že v polovině února mu byl uložen zákaz řízení na 2,5 roku. "V současné době má již 35letý cizinec pocházející z tzv. třetího státu sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což může skončit až na 2 roky ve vězení," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz