Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Opilý muž vyhrožoval vybuchnutím auta před OC Futurum, hrozí mu 3 roky vězení

18. 4. 2023

page.Name
Velké policejní manévry způsobil minulý čtvrtek 40letý muž, který na lince 158 vyhrožoval, že nechá vybouchnout auto stojící před OC Futurum. Policisté vyklidili okolí automobilu, na několik hodin uzavřeli příjezd do obchodního centra z Brněnské ulice a přivolali pyrotechnika. Ten nakonec žádnou výbušninu v autě nenalezl. Muže, kterého policisté ve čtvrtek zadrželi s více než dvěma promile alkoholu v dechu, po vystřízlivění obvinili ze šíření poplašné zprávy. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Hradečtí policisté přijali ve čtvrtek krátce před polednem na lince 158 telefonát, ve kterém muž vyhrožoval, že kvůli své diskriminaci nechá vybuchnout auto, které stojí před OC Futurum. Okamžitě se rozjela záchranně bezpečnostní operace, při které byl volající muž zadržen a uvedené vozidlo nalezeno.

S ohledem na oznámení možného nástražného výbušného zařízení umístěného ve vozidle uzavřeli policisté okolí a vykázali přítomnou veřejnost. "Na místo byl přivolán pyrotechnik, který společně se psem vozidlo prohledal. Naštěstí žádný nástražný systém nenalezl," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Zadrženého 40letého muže z Hradce Králové podrobili policisté dechové zkoušce s výsledkem přesahující dvě promile a převezli ho do cely na policejní služebně. Po vystřízlivění byl muž obviněn z trestného činu šíření poplašné zprávy. Kvůli výmyslu opilého muže nemohli několik hodin řidiči vjíždět do OC Futurum z Brněnské ulice. "Jelikož úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení části obyvatelstva tím, že rozšířil poplašnou zprávu, která je nepravdivá, a bezdůvodnou záchrannou práci IZS, hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky," informovala Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz