Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

VIDEO: S granátem v ruce přepadl hradeckou směnárnu, odnesl si 350 tisíc

17. 4. 2023

page.Name
S granátem v ruce přišel v sobotu dopoledne do směnárny ve Švehlově ulici neznámý muž, který si následně z místa odnesl lup ve výši asi 350 tisíc korun. Protože se policistům doposud nepodařilo zjistit totožnost pachatele, žádají o pomoc veřejnost. Pokud muže na fotografii nebo videu poznáte, nebo máte jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění loupežného přepadení, zavolejte na linku 158.

K loupežnému přepadení směnárny ve Švehlově ulici v Hradci Králové došlo v sobotu krátce po 10. hodině dopolední. Jak je vidět na zveřejněném kamerovém záznamu, neznámý muž přistoupil k přepážce a s granátem v ruce požadoval po obsluze vydání všech peněz.

Žena mu z trezoru postupně vydala českou měnu a poté i Eura. Muž poté z místa utekl. Celkem si odnesl hotovost za zhruba 350 tisíc korun. Obsluha směnárny ani nikdo jiný naštěstí při loupežném přepadení neutrpěl žádné zranění. 

Dle dodaného popisu se jedná o štíhlého muže se světle hnědými vlnitými vlasy ve věku cca 40 - 50 let a o výšce okolo 170 cm. Na bradě měl strniště, na očích dioptrické brýle se silnějšími obroučkami i skly, na sobě tmavězelenou mikinu a na hlavě přes kapuci nasazenou kšiltovku. Muž hovořil plynně česky.

"Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit jeho totožnost, žádáme veřejnost o pomoc. Kdo muže na kamerovém záznamu pozná, nebo ho zahlédl před či po loupeži, nebo by mohl podat jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění loupežného přepadení, ať zavolá na linku 158. O podání informace žádáme i obsluhy pokladen, pokud u nich bude někdo platit Eurem," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

V případě dopadení hrozí muži za trestný čin loupež dva až deset let za mřížemi.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR