Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

U rybníku Kříž řádil sprejer. V hradeckých lesích způsobil škodu za 40 tisíc

10. 5. 2023

U rybníku Kříž řádil sprejer. V hradeckých lesích způsobil škodu za 40 tisíc 0 snímků
Škodu za asi 40 tisíc korun způsobil v hradeckých městských lesích v noci z pátka na sobotu neznámý sprejer. Vandal poškodil u rybníku Kříž informační tabuli, odpadkový koš, lavičky a stůl a dřevěné zábradlí. Za poškození cizí věci mu nyní hrozí až roční vězení. Hradečtí policisté nyní žádají veřejnost o pomoc. Pokud máte jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, zavolejte na linku 158.

Případ nepochopitelného vandalismu v městských lesích řeší od úterý hradečtí policisté. K činu došlo pravděpodobně v noci z pátku pátého na sobotu šestého května. "Zatím neznámý pachatel posprejoval u rybníku Kříž informační tabuli, odpadkový koš, lavičky a stůl. Dále na molu poškodil dřevěné zábradlí, kdy jeho jedna část byla nalezena v rybníku a kovové vruty s háky, kterými bylo zábradlí uchyceno, v ohništi. Předběžně odhadnutá škoda je ve výši 40 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Společnost Městské lesy Hradec Králové a.s. na případ upozornila už v sobotu na sociálních sítích. "Vůbec nerozumíme chování takových lidí. Naše rekreační zázemí budujeme za nemalé prostředky proto, aby návštěvníci mohli v klidu a pohodlí relaxovat v našich lesích. Těší nás, když se nám povede vytvořit příjemné prostředí, jako bylo například u rybníka Kříž. O to víc nás mrzí a štve, když naši práci někdo takovýmto způsobem zničí," uvedli zástupci Městských lesů. 


Případ se nyní snaží vyřešit hradečtí policisté, kteří už zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Pachateli za něj hrozí až roční vězení. "Žádáme občany: Kdo si všiml nějaké podezřelé osoby na uvedeném místě, nebo by mohl podat jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158," žádá policejní mluvčí o pomoc i širokou veřejnost. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR