Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

VIDEO: Opilec se v Třebši vloupal do stánku na zmrzlinu, způsobil škodu 50 tisíc

9. 5. 2023

page.Name
Bizarní vloupání řešili hradečtí policisté na konci dubna v Třebši. Opilý 24letý muž, který podle svých slov dostal po pivu chuť na sladké, se rozhodl po půlnoci vloupat do stánku se zmrzlinou u zastávky U Dvora. Vytrhl venkovní bezpečnostní kameru, poničil elektrickou roletu i zamčené okenice a vnitřní kamery pomazal čokoládou. Než ho policisté na místě činu zadrželi, stihl napáchat škodu za více než 50 tisíc korun. Za krádež a poškození cizí věci může mladý muž skončit až na dva roky ve vězení.

K vloupání do zmrzlinového stánku došlo v sobotu 29. dubna krátce po půlnoci. Když policejní hlídky dorazily na místo, přímo uvnitř stánku nalezli 24letého muže. Za pomoci donucovacích prostředků a namířené střelné zbraně pachatele na místě zadrželi. Mladého muže podezřelého z vloupání policisté podrobili dechové zkoušce s výsledkem necelé jedno promile alkoholu. Po vyšetření lékařem ho proto umístili do policejní cely k vystřízlivění.

Policisté následně zjistili poněkud bizarní okolnosti celého případu. Z vyšetřování například vyplynulo, že opilý muž přijel ke stánku na nákupním vozíku, který použil jako koloběžku. Nalezl ho prý cestou z restaurace u fakultní nemocnice. Jelikož po pivu prý dostal chuť na něco sladkého, nedokázal zmrzlinovému stánku odolat. 

Chuť na sladké však vyjde pachatele velmi draho. Před příjezdem policistů totiž stihl způsobit škodu za více než 50 tisíc korun. "Ohledáním místa činu policisté zjistili, že muž venkovní bezpečnostní kameru zamaskoval a poté vytrhl ze zdi, za použití násilí překonal elektrickou roletu, kterou vytrhl, vykopl křídlo uzamčené dřevěné okenice, čímž poškodil interiér stánku, vybavení, potřeby a suroviny pro výrobu a výdej zmrzliny a další tři vnitřní kamery pomazal čokoládou. Ve stánku nalezl dvě 100korunové bankovky a k odnesení si připravil zmrzlinové kornoutky," popsala případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Podle mluvčí nyní policisté muži sdělí podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což může skončit až na dva roky ve vězení.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz