Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

VIDEO: Zloděj řádil ve fakultní nemocnici, zaměstnance poranil nožem

23. 8. 2023

page.Name
Ze dvou oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové ukradl začátkem srpna neznámý muž nootebooky, fotoaparát, kameru nebo také osobní věci jednoho z pacientů v celkové hodnotě zhruba 50 tisíc korun. Když ho při krádeži vyrušil jeden ze zaměstnanců, vytáhl na něj neznámý zloděj nůž, kterým zaměstnance poranil a následně z nemocnice utekl. Protože se policistům doposud nepodařilo zloděje ztotožnit, žádají o pomoc veřejnost. Pokud muže na fotografii či videu poznáte, zavolejte na linku 158.

Od soboty 5. srpna pátrají hradečtí policisté po muži, který s nožem v ruce přišel krást do hradecké fakultní nemocnice. Pachatel nejprve za užití násilí poškodil vstupní dveře jednoho uzavřeného oddělení, kam vnikl a odcizil elektroniku jako notebooky, fotoaparát nebo kameru. Následně ještě ukradl z jiného oddělení z neuzamčené šatní skříňky osobní věci jednoho pacienta. Celkově tak způsobil škodu za zhruba 50 tisíc korun.

"Při krádeži byl muž vyrušen zaměstnancem nemocnice a po krátké potyčce, při které zaměstnance ohrožoval nožem, jímž mu způsobil drobné poranění, z nemocnice utekl. Okamžitě bylo po pachateli vyhlášeno místní pátrání, které však bohužel nebylo úspěšné," popsala případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Doposud neznámému pachateli hrozí za trestné činy krádež, neoprávněné opatření platebního prostředku a nebezpečné vyhrožování až tříleté vězení.

Protože se kriminalistům doposud nepodařilo zjistit totožnost neznámého zloděje, rozhodli se nyní zveřejnit video z bezpečnostní kamery, která muže zachytila. "Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Kdo muže na videu či fotkách pozná, nebo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu," uvedla Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR