Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

V šatně hradecké sauny kradl peníze ze skříněk. Muži hrozí dva roky vězení

3. 2. 2023

page.Name
Vypotit se, ale také okrást ostatní příznivce saunování, chodil do jedné z hradeckých saun dvaašedesátiletý muž. Ten za pomoci šroubováku vnikal do šatních skříněk a následně z peněženek kradl bankovky. Tímto stylem odcizil v sedmi případech minimálně 11 tisíc korun. Podle policistů ale může být poškozených i několik desítek. Za krádeže a poškození cizí věci teď muži z Hradce Králové hrozí až dva roky za mřížemi.

Hradečtí policisté v pátek dopoledne informovali o dopadení dvaašedesátiletého muže z Hradce Králové, kterému obratem sdělili podezření z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci. "Muž při svých návštěvách jedné hradecké sauny využíval příležitosti, kdy byl v šatnách sám a za užití šroubováku vnikal do šatních skříněk, odkud bral návštěvníkům peníze," shrnula případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Policistům se zatím podařilo muži prokázat sedm krádeží, při kterých odcizil hotovost ve výši přesahující částku 11 tisíc korun. Další 30tisícovou škodu způsobil muž na skříňkách.
Z policejního vyšetřování nicméně vyplynulo, že poškozených může být výrazně více. Podle policistů pravděpodobně desítky.

Někteří lidé zmizení peněz vůbec nezaznamenali a krádež nenahlásili. Muž totiž bral z peněženek bankovky, jen pokud jich tam bylo více a po vloupání skříňku zase zavřel.
Za výše uvedené trestné činy muži  hrozí až dvouleté vězení. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto ilustrační