Pátek

9. června 2023

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Žena, která si odnesla z Auparku cizí peněženku, se přihlásila policistům

27. 2. 2023

page.Name
Hradečtí policisté odvolali pátrání po totožnosti ženy, která si v sobotu 18. února ráno odnesla z obchodního centra Aupark cizí peněženku se zhruba patnáctitisícovou hotovostí. Žena se policistům sama přihlásila. Na dříve zveřejněném kamerovém záznamu bylo vidět, jak žena, která byla v obchodním domě s malým dítětem, našla zapomenutou peněženku na lavičce, následně ji vložila do své tašky a odešla. Policisté případ kvalifikovali jako přečin zatajení nálezu.

Hradečtí policisté pátrali po totožnosti ženy, která měla v soboru 18. února ráno před devátou hodinou najít na lavičce v prvním patře obchodního domu Aupark peněženku, vložit si ji do své tašky a odejít. Celé její jednání zachytila bezpečností kamera v obchodním centru. Právě kamerový záznam policisté v pondělí zveřejnili.

"Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit ženinu totožnost, žádáme občany o pomoc. Kdo ženu pozná, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu," uvedla k případu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Dodala také, že muž, jemuž peněženka patřila, vyčíslil škodu na více než 15 tisíc korun.

Policisté případ kvalifikovali jako přečin zatajení nálezu, za což hrozí až roční vězení.

O víkendu policisté pátrání odvolali. "Odvoláváme pátrání po ženině totožnosti. Žena se sama policistům přihlásila. Děkujeme všem za spolupráci," informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR