Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Opilá řidička jela na padesátce v Kuklenách rychlostí 95 km/h

30. 5. 2024

page.Name
V noci popila víno, pivo a tequillu, v devět hodin ráno usedla za volant a na padesátce v Kuklenách se řítila skoro stovkou. Nezodpovědná 31letá řidička při policejní kontrole nadýchala 1,6 promile. Ještě předtím ji hradečtí policisté v Pardubické ulici změřili rychlost 95 km/h. Žena na místě přišla o řidičský průkaz, kromě toho ji hrozí peněžitý trest a v krajním případě dokonce až rok vězení.

Hlídka dopravních policistů v minulých dnech zastavila osobní vozidlo Škoda Superb, které se řítilo Pardubickou ulicí v hradeckých Kuklenách rychlostí 95 km/h. Maximální povolená rychlost je přitom v tomto místě stanovena na 50 km/h. Auto řídila 31letá žena, kterou policisté podrobili dechové zkoušce. A ukázalo se, že rychlá jízda nebude jejím jediným problémem. Žena totiž nadýchala 1,6 promile. A to v době kontroly nebylo ještě ani devět hodin ráno. 

Řidička policistům přiznala, že v noci vypila půl litru vína, tři piva a tři panáky tequily. "Nezodpovědné řidičce byl na místě zadržen řidičský průkaz a další řízení motorových vozidel jí bylo zakázáno. Řidička byla poučena, že může požadovat lékařské vyšetření, kterého nežádala," řekla k případu mluvčí hradeckých policistů Martina Jandová.

31letá řidička je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Archiv Salonek