Úterý

6. června 2023

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Charitativní autokino vstoupí na letišti do druhého dějství Ženami v běhu

6. 6. 2020

page.Name
Projekt tří studentů královéhradeckých gymnázií, kteří se před nedávnem rozhodli zprostředkovat obyvatelům města nový druh zábavy, vstoupí brzy do druhého dějství. Autokino s charitativním podtextem, jež promítá na zdejším letišti, za velkého zájmu diváku nedávno uvedlo film Narušitel a už v pátek 12. června se mohou diváci těšit na další.

Tentokrát autokino uvede úspěšnou českou filmovou komedie Ženy v běhu, která vznikla loni v režijním debutu Martina Horského. V hlavních rolích opusu, který pojednává o výdrži a překonávání se přes všechny životní překážky,  se objevili Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka a Martin Hofmann.

Zatímco výtěžek z prvního promítání, který činil 20 tisíc korun, putoval do hradecké Léčebny dlouhodobě nemocný, ten z druhého filmu půjde do seniorského Domova U Biřičky. „Podle informací, které máme, jsme si jistí, že se tam nějaký ten peníz stane taktéž dobrou pomocnou rukou v dané situaci,“ myslí si organizátoři. Výtěžek bude předán živě ještě před projekcí ředitelce této instituce Daniele Luskové.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto:
autokinohk.cz