Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Divadelní festival Letos jinak přilákal více než 3000 diváků

29. 6. 2020

page.Name
Třídenní divadelní festival Letos jinak, který byl náhradou za tradiční festival Divadlo evropských regionů zrušený kvůli koronaviru, včera. „Na představení a koncerty si našlo cestu více než 3000 diváků,“ řekl ČTK mluvčí festivalu Martin Sedláček. Podle něj se všechno zvládlo i s lehkým deštěm.

„Lidé dostali pláštěnky třeba při představení Divadla Pod Palmovkou. Diváci to statečně vydrželi a herci rozdávání pláštěnek vzali do hry,“ uvedl Sedláček. Na programu byly tři desítky inscenací včetně loutkových pro děti.

Vystoupilo například pražské Divadlo Pod Palmovkou s inscenací Jak sbalit ženu 2.0 nebo brněnská Husa na provázku s představením Gadžové jdou do nebe. Magnetem bylo i vystoupení skupiny Cirk La Putyka, kde bylo nutné přidávat další místa. Festival včera uzavřel koncert herecké kapely Mastix.

Představení se hrála na několika místech. Diváci mohli zamířit na letní koupaliště Flošna, do letního kina Širák či na plácek před Divadlem Drak. Pro případ špatného počasí byla připravena hlavní scéna Divadla Drak, kvůli dešti se tam přemístila jen dvě představení.

Původní festival Divadlo evropských regionů se měl konat 19. až 26. června. Pořadatelé jej zrušili v dubnu. Později uvažovali o tom, že by alternativou byl třídenní drive-in divadelní festival na Flošně, kde by lidé představení sledovali z automobilů. Nakonec se ale rozhodli pro třídenní program na venkovních scénách.

dos rot
ČTK
Ilustrační foto: Ester Šebestová