Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Představení na divadelním festivalu s názvem Letos jinak, lze sledovat i z aut

3. 6. 2020

page.Name
(ČTK) - Organizátoři zrušeného festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air Program Hradec Králové nabídnou divákům 26. až 28. června alternativní program. Mimořádný ročník festivalu nazvaný Letos jinak se uskuteční na parkovišti u letního koupaliště Flošna, v letním kině Širák a jedná se o dalších místech v ulicích města.

Akci pořádají Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a nezisková organizace Kontrapunkt. Původní termín festivalu byl 19. až 26. června. „Základního ducha festivalu, který spočívá v prolínání žánrů a v pestrosti, jsme se snažili zachovat,“ řekl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský. Diváci uvidí více než 20 představení, včetně koncertů a dalších akcí.

Na principu drive-in divadla, tedy sledování představení z aut, se budou inscenace odehrávat na parkovišti u Flošny s kapacitou 50 vozidel. Hlavní program tam bude rozdělen do tří večerních programových bloků se začátky v 18, 20.30 a ve 23 hodin. Na podiu bude velkoplošná obrazovka, zvuk bude přenášen do autorádií zaparkovaných vozidel. „Na tyto produkce si místo vstupenky budou diváci kupovat parkovací místo a cena bude nezávislá na počtu pasažérů v jednotlivých automobilech,“ uvedli organizátoři. V letním kině Širák bude divadelní program po rodiny s dětmi a také sobotní představení Cirk La Putyka.

Zvolený formát festivalu by měl umožnit respektování vládních a hygienických opatření, včetně pružné regulace počtu diváků. „Chceme využít toho, že máme termín, na který jsou lidé zvyklí, a nabídnout ho také dalším kulturním organizacím. Chceme podpořit nezávislou scénu, která není v současné době finančně soběstačná,“ vysvětlila ředitelka Kontrapunktu ​Barbora Hodonická​.

Do projektu se proto zapojí i další královéhradecké kulturní subjekty, jako je Filharmonie Hradec Králové a kino BioCentrál. Více informací o festivalu včetně programu je na webu. Předprodej vstupenek do letního kina Širák a parkovacích míst u Flošny začne v pátek 5. června v 10 hodin v předprodeji Kliceprova divadla a na webu.

Hradecká divadla citelně postihla nucená dvouměsíční pauza kvůli koronaviru. Klicperovo divadlo odhadlo ztráty na tržbách na 7,5 milionu korun, Divadlo Drak na více než dva miliony korun.

Upozornění: Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu nabyvatele zakázáno

Tomáš Kučera hj
Ilustrační foto: openairprogram.cz