Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

V Šimkových sadech vypukne jedinečný nový festival Hradecký Letokruh 2020

18. 7. 2020

page.Name
Zatímco některé hudební festivaly v republice se kvůli pandemii Covid-19 rušily, v Hradci Králové už brzy vypukne v areálu Šimkových sadů zbrusu nový letní festival Hradecký Letokruh. Podle organizátorů bude putovní, protože začal v Brně, pak se přesune do Hradce, kde se odehraje od středy 22. do soboty 25. července, a skončí v Praze.

Příznivci hudby se mají nač těšit. Hradecký Letokruh přivede velké hudební hvězdy české a slovenské scény s tím, že každý den patří jinému žánru. „Hledali jsme cesty, jak se nevzdat a uskutečnit namísto jednotlivých koncertů festival s více účinkujícími a specifickou atmosférou. V jeden den si lidé užijí vystoupení hned tří hvězd, a to za cenu jednoho koncertu,“ vysvětluje pořadatel Letokruhu Michal Šamánek.

 

Lidé si kupují vstupenku na den, který jim z hlediska hudebního stylu sedí nejvíce. „Středy patří hiphopu, čtvrtky rocku, následují dva dny popu,“ dodal organizátor. Nepochybně největšími hvězdami festivalu v Hradci budou Marek Ztracený, Horkýže Slíže, slovenští No Name, Pokáč, Ben Cristovao či Mirai.

Marek Ztracený vystoupí po koncertní pauze a Letokruh je pro něj jedinou letní veřejnou akcí, na níž předvede svoji show. „Ta pauza vlastně nebyla úplně špatná. Díky ní jsem totiž zdravým způsobem hudebně a sociálně vyhladověl. Nabídka hrát na Letokruhu přišla v pravou chvíli. Už jsem cítil přetlak energie a chuti se zase bavit s lidmi, aniž bych se čehokoliv bál. Od chvíle, co vím, že v létě vystoupím na Letokruhu, už zase cítím ten příjemný adrenalin. A upřímně se těším, až na to pódium vlítnu,“ nechal se slyšet známý interpret.

Také Ben Cristovao je rád, že si nucenou pauzu nyní s kapelou vynahradí i díky novému festivalu Letokruh. „Jeho omezená kapacita navíc přinese komornější a pro mě určitě i přátelštější atmosféru,“ uvedl. To, že bude kapacita omezena, jak naznačil Cristovao, potvrdili i organizátoři festivalu v Hradci Králové. Je to kvůli aktuálně platným vládním nařízením o počítá se se všemi bezpečnostními opatřeními.“ V Šimkových sadech bude hlediště rozděleno na dvě poloviny, v každé z nich může být maximálně 1000 diváků.

Podle tiskové mluvčí festivalu Karolíny Křenkové bylo velmi náročné takovou akci uspořádat. „Museli jsme zareagovat velmi narychlo, vytvořit organizační tým, nasmlouvat kapely, partnery a podobně. Bylo to hektické. Dnes už vrcholí první část festivalu v Brně, který se pak přesune do Hradce Králové,“ prozradila Salonkám tisková mluvčí.

Ta je přesvědčena, že vystoupení hvězd Marka Ztraceného nebo kapely No Name bude nepochybně velmi atraktivní. „Po včerejších koncertech Ztraceného i No Name v Brně to s reakcí fanoušků byl velkolepý zážitek a určitě bude také v Hradci,“ myslí si Křenková. V Brně se představil i Richard Krajčo, který však v Hradci bude chybět. „Při nasmlouvání kapel měl pravděpodobně jiný program, takže v Hradci nevystoupí,“ potvrdila Salonkám tisková mluvčí.

HRADECKÝ LETOKRUH PROGRAM

středa 22. července
Yzomandias
Viktor Sheen
Dorian
Calin
Grey

čtvrtek 23. července
Rybičky 48
Horkýže Slíže
Inekafe
Deaf Heart

pátek 24. července
Marek Ztracený
No Name
Pokáč
Sofian Medjmedj

sobota 25. července
Marek Ztracený
Ben Cristovao
Mirai
Kapitán Demo

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Facebook