Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Výtvarníka a animátora Tomáše Vlasáka inspiruje běžný život

2. 8. 2020

page.Name
Kreslený humor má v české kotlině velkou tradici. Stačí jen vzpomenout na kreslíře, ilustrátora, karikaturistu a autora svérázného humoru Vladimíra Renčína, který mimo jiných míst pobýval také v Hradci Králové. Není to však jediný autor spojený s tímto městem.

Žije tam také výtvarník a animátor kresleného filmu, osmačtyřicetiletý Tomáš Vlasák, jehož trefný kreslený vtip spojený s magazínem Salonky rádi zveřejňujeme. „Kreslenému humoru se věnuji krátce, je to moje nové vyjádření každodenních, často humorných situací,“ řekl nám výtvarník. Ke kreslenému humoru ho přivedl spolužák, stand-up komik Petr Vydra, který má podle něj skvělé nápady a Vlasák je svou kresbou vyjadřuje.

„Mými velkými vzory jsou samozřejmě pánové Renčín a Jiránek, inspiruji se běžným životem,“ prozradil animátor, který zatím kreslený humor nikde pravidelně nezveřejňuje, pouze okrajově na sociálních sítích. Tomáš Vlasák se podílel na mnoha legendárních Večerníčcích a také na zahraničních projektech.

„V posledním období jsem spolupracoval například na televizním seriálu Anča a Pepík, filmech Velkém dobrodružství Čtyřlístku nebo Pat a Mat – Zimní radovánky. V současné době připravuji seriál pro Českou televizi O statečném žabákovi,“ přiblížil své další aktivity královéhradecký tvůrce.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Tomáše Vlasáka