Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Divadlo Drak zpestří jarní prázdniny online programem Srdcem Drak

7. 3. 2021

page.Name
Divadlo Drak připravuje pro rodiny s dětmi na jarní prázdniny, které v Hradci Králové začínají zítra, týdenní online program Srdcem Drak. Každý den se diváci v interaktivním projektu komplexně seznámí s jednou z pěti divadelních profesí. Divadelní lektorky Jana Nechvátalová a Klára Svobodová k tomuto účelu vytvořily pracovní listy.

Tyto profese si na reálných kreativních úkolech mohou malí i velcí zájemci vyzkoušet na vlastní kůži. Úkoly je provedou zaměstnanci Divadla Drak, umělecký šéf a režisér Jakub Vašíček, scénografka Tereza Vašíčková, vedoucí dílen a řezbář Jiří Bareš, vedoucí techniky a zvukař Filip Poskonka a herečka Barbara Jarkovská Humel.

Součástí pracovních listů, které budou ke stažení zdarma na webových stránkách či k zakoupení v tištěné verzi na e-shopu divadla, je i slovníček divadelních pojmů a seznámení s různými typy loutek. A co se stane, když všechny profese spojí svůj um dohromady? Vznikne divadelní inscenace! Každý den divákům odvysílána jedna. Záznam inscenace bude ke dostupný ke zhlédnutí vždy na 24 hodin na Youtube kanálu Divadla Drak.

Projekt odstartuje zítra kreativní instalací ve vitríně na budově Divadla Drak, která bude věnovaná profesi režisér. V průběhu března a dubna pak budou zaplněny další čtyři vitríny, které má Drak v centru města a postupně vznikne trasa po divadelních profesích spojená s výtvarnou instalací a úkoly pro kolemjdoucí.

PROGRAM

 1. března
  Srdcem Drak – Režisérem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček – Bílý tesák
 2. března
  Srdcem Drak – Scénografem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček – Amundsen kontra Scott
 3. března
  Srdcem Drak – Řezbářem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček – Šípková Růženka
 4. března
  Srdcem Drak – Technikem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček, J. Vyšohlíd – O bílé lani
 5. března
  Srdcem Drak – Hercem na vlastní kůži
  J. Krofta – Zlatovláska podle M. D. Rettigové

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Divadla Drak