Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Filharmonici neztrácejí optimismus, musí ale rušit koncerty a vracet vstupné

3. 3. 2021

page.Name
Stejně jako jiná odvětví pracovního i společenského života pandemie koronaviru tvrdě zasáhla i kulturní oblast v krajském městě. Umělecké instituce se tak potýkají s rozmanitými problémy. Přesto se však nevzdávají. Takovým dobrým příkladem je i Filharmonie Hradec Králové.

Ta poctivě zkouší a připravuje nové projekty. Hlediště ale zůstává stále prázdné. Další týdny jsou nejisté, i proto Filharmonie HK už formálně zrušila zbylé koncerty ze všech abonentních řad v této sezóně a vrací vstupné. Pandemie filharmonii zaskočila na podzim, kdy připravovala 16. ročník Hudebního fóra Hradec Králové.

„Od té doby řešíme věci související s provozem, kontaktem s divákem a vše, co je s tím spojené,“ prozradil ředitel filharmonie Václav Derner. Stejně jako ostatní významné kulturní podniky ve městě se i filharmonie zapojila do online provozu, a tak i do kontaktu s posluchačem, za což jsou hudebníci velmi vděční.

Ředitel v této souvislosti připomenul nahrávání absolventského koncertu pro Konzervatoř Praha. „Podařilo se nám natočit také silvestrovské koncerty s operetními melodiemi, které potom vysílala Východočeská televize V1,“ uvedl Derner a upozornil, že vzhledem k náročné době jsou koncerty formálně zrušené.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: fhk.cz, Petr Zima