Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Festivalpark žije! Vypuknou Léto v parku a festival Rock for People Hope

18. 6. 2021

page.Name
Legendární hradecký festival Rock for People musel být kvůli nepříznivé epidemické situaci už dvakrát přeložen. Přesto se jeho organizátoři nevzdali a počítají s tím, že se bude konat v příštím roce. Ani letos v létě však fanoušci dobré hudby nepřijdou zkrátka a podle ředitele festivalu Michala Thomese bude Festivalpark plnohodnotně žít.

„Máme velké plány. Letos zatím pomalu startujeme, akce budeme pořádat nejen my, ale jsme otevřeni i spolupráci s dalšími organizátory a promotéry. Čeká nás velká výzva, ale těšíme se na ni,“ potvrdil ředitel. První větší událostí bude Léto v parku, která se bude konat od července do září. „Areál bude otevřený všem obyvatelům Královéhradeckého kraje a díky možnosti parkování a kempování, také návštěvníkům z celé republiky,“ sdělil Thomes.

Kapela Horkýže Slíže.

Co Léto v parku fanouškům naservíruje? V neděli 4. července zde vystoupí punkeři Horkýže Slíže, o šest dní na to energetičtí Tata Bojs s aktuálním albem Jedna nula, rapová legenda PSH zahraje 16. července, na legendární Mňágu a Žďorp se lze těšit 30. července, 6. srpna rozezní Festivalpark nekompromisní Vanessa a 3. září skupina Jelen. Program bude postupně doplňován.

A to není zdaleka všechno. Ve dnech 13. a 14 srpna v areálu vypukne dvoudenní festival Rock for People Hope, a to hned na třech stagích. Do Hradce se vrací švédská rocková legenda The Hives, dorazí italský objev roku a vítěz Eurovision Song Contest Måneskin, post hardcorová formace Imminence, německá indie rocková pětka Leoniden, marseillský metalcore Landmvrks a australské elektro-industriální duo Skynd. Z Francie přijedou také rockeři Halflives, z Německa se do Festivalparku chystají metalcorové projekty GHØSTKID a Venues.

Italský objev roku a vítěz Eurovision Song Contest Måneskin.

Z české scény se představí indie rockeři I Love You Honey Bunny, rock’n’roll v podání Deaf Heart, elektro-pop Domi, na scénu navrátivší se Evelynne a post-hardcore Brando’s Eyes. Další vystupující budou postupně oznamováni.

 „Slovo Hope v názvu festivalu není náhodné. Je vyjádřením naděje, že se kulturní život brzy vrátí do normálu a vyčerpávající období pandemie pomalu skončí. Rock for People Hope je tak opatrnou oslavou s omezenou kapacitou. Držitelům vstupenek je garantováno stoprocentní vrácení peněz v případě zrušení akce,“ ubezpečují organizátoři.

Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People, při nedávném podcastu Salonek.

Kromě hudby čeká návštěvníky také bohatý doprovodný program – art stage s diskuzemi a performance, eko-městečko s představením neziskových organizací, nově upravené prostory Festivalparku, pestrý street food, pivo od lokálních i větších pivovarů, možnost parkování i kempování. Předprodej dvoudenní vstupenky za 1490 korun startuje v síti GoOut ve středu 23. června.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ameba Production