Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Napínavý thriller Stínohra se známými herci čeká natáčení v Hradci Králové

6. 4. 2021

page.Name
Rozchod, tragická smrt, podivné okolnosti vraždy, pocit viny, touha po pomstě, odpuštění sobě samému… To jsou společní jmenovatelé nového českého celovečerního thrilleru Stínohra podle námětu producenta Jana Bradáče v režii Petra Bebjaka. Tento dramatický snímek se bude točit také v Hradci Králové.

Filmaři zde budou působit během dvou víkendů, a to 10. a 11. a 17. a 18. dubna. V této souvislosti se pro filmový štáb počítá se záborem parkovacích míst nejen v Hradební ulici, ale také Víta Nejedlého za budovou krajského soudu. Ve filmu Stínohra se objeví známí čeští herci, jako například Hynek Čermák, Vladimír Javorský, Jan Jankovská, Kristýna Frejová a další. Hlavním hrdinou této napínavé podívané je však slovenský herec Milan Ondrík.

Jak uvedl pro Kinobox.cz producent a autor námětu Jan Bradáč, v příběhu Stínohry považuje za nejdůležitější téma konfliktu mezi institucionální spravedlností a tou subjektivně nastavenou, „kdy se vrah vašeho blízkého může za určitých okolností pohybovat volně na svobodě, a dokonce i ve vaší blízkosti.“ Premiéra v českých i slovenských kinech je plánována na 14. říjen letošního roku.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Hangar Films