Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Klicperovo divadlo po půlroční pauze brzy obnoví provoz premiérou hry Hana

14. 5. 2021

page.Name
Pandemie koronaviru pořádně zatřásla kulturními aktivitami. Své o tom ví i Klicperovo divadlo v Hradci Králové, které kvůli řadě epidemických opatření, bylo pro milovníky Thálie půl roku uzavřeno. Vše by se mělo změnit v úterý 1. června, kdy tato divadelní scéna obnoví provoz. Ve Studiu Beseda uvede první ze dvou premiér nové inscenace Hana v režii Diany Šoltýsové.

Divadlo v červnu plánuje odehrát 16 představení, další na chystaném divadelním festivalu. Jednou z podmínek obnovení provozu divadel má být omezení počtu diváků v sále. Proto premiéra Hany bude rozdělena do dvou dnů. „Beseda je malá, proto máme dvě premiéry této hry, první bude 1. června a druhá 2. června, vždy od 19 hodin,“ řekl mluvčí divadla Martin Sedláček.

Červnová představení se budou konat v souladu s aktuálně platnými opatřeními. Maximální kapacita sálu bude 50 procent, diváci budou muset například dodržovat rozestupy a mít po celou dobu představení respirátory. Zároveň se budou muset prokázat platným antigenním nebo PCR testem z odběrového místa, nebo certifikátem o očkování či dokladem o prodělaném onemocnění covid-19 v poslední době.

Předprodej vstupenek na červen bude zahájen v pondělí 17. května v 10 hodin on-line i osobně v předprodeji na Gočárově třídě. „Diváci, kteří si vstupenky zakoupí v předstihu, je získají se speciální slevou deset procent oproti běžným cenám,“ uvedl mluvčí. Zástupci divadla doporučují vzhledem k možným změnám a upřesněním opatření sledovat web, kde budou uveřejněny aktuální platné podmínky pro návštěvu.

V současné divadelní sezoně 2020/2021 Klicperovo divadlo plánovalo uvedení osmi premiér, ale v důsledku pandemie a uzavření kulturních institucí zvládlo odehrát jen dvě. V září uvedlo Tři kamarády a v říjnu Lidé, místa, věci. Hra Úklady a láska v režii Ivana Krejčího se už odehrát nestihla, divadla byla uzavřena týden před premiérou.

„Kromě inscenace Hana na současnou sezonu chystáme ještě v pátek 11. června na hlavní scéně premiéru hry Úklady a láska a v sobotu 19. června také na hlavní scéně hru Ženitba v režii dua SKUTR,“ dodal Sedláček. Ostatní plánované premiéry se přesouvají na příští divadelní sezonu.

ČTK
Foto: Klicperovo divadlo