Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Tanečník a zpěvák Michael Petr natočil song o životě v Čechách a Americe

27. 5. 2021

page.Name
Je známý ze soutěže StarDance, kde se proslavil jako taneční partner Lenky Filipové. Už nějaký ten rok žije v americkém městě Portland, kde se jako učitel věnuje tanci a hudbě. Právě hudba je jeho srdeční záležitostí. Hradecký rodák, zpěvák a tanečník Michael Petr nyní vydává nový song o svém životě v Čechách a Americe.

V autobiografické letní písni Čechoameričan zpívá nejen o životě v Americe, ale také o rodině a přátelích v Česku. Song se natáčel v Praze ve Faust Records a Rooftop Studios, postprodukce proběhla v Abbey Roads v Londýně. Inspiraci pro svou novou píseň našel nejen v Americe ale i v Česku, kde mu kvůli současné situaci chybí rodina na své rodiště zavzpomínal také v nedávném rozhovoru pro magazín Salonky.

„Hradec je krásné město. Dobře se v něm vyrůstalo a mám na něj jen dobré vzpomínky. Dal mi opravdu hodně a navždy už bude součástí mé duše. Ale zpět k novému songu. Stejně jako u předešlých písních Jenom Tebe, Lenka či The Letter, i u této je autorem hudby i textu samotný Petr. Na textu se podílel také Daniel Vrba, o hudební produkci se postaral zpěvák s Danielem Vrbou i Blanka Máderovou. Za fotografiemi stojí Melinda Piekstra.

Ukázka ze zpěvákova nového songu:

Často vzpomínám na chvíle
S přáteli u jednoho stolu
Žiju teď pryč na míle
Chtěl bych se podívat zas domů
Někdy mívám pocit
Ze svět je vážně malý
A stále vzpomínám
Jak u piva jsme se smáli...

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto:
Melinda Piekstra