Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Opatření znamenají pokles návštěvnosti Klicperova divadla, obavy má i Drak

19. 11. 2021

page.Name
Opatření proti šíření koronavirové nákazy způsobil hradeckému Klicperovu divadlu od začátku současné divadelní sezony letos v září pokles návštěvnosti asi o jednu třetinu. Obává se, že další propad nastane od pondělí, kdy se jako covidový certifikát zřejmě přestanou uznávat negativní testy. Pokles návštěvnosti očekávají také v hradeckém Divadle Drak.

„Očekáváme velký zásah do návštěvnosti. Rozhodli jsme se, že pokud bude divák, který z důvodu změny podmínek nebude moc přijít, budeme rovnou vracet vstupné,“ řekl mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček. Divadlo podle něj obešle pomocí SMS zpráv nebo e-mailem diváky, kde je bude informovat o aktuálních nařízeních, která bude nutné dodržovat při návštěvě představení.

„Podle našeho průzkumu ještě asi 30 procent našich diváků se prokazuje testy nebo se testují samotesty zakoupenými přímo u nás. Od začátku sezony hovoříme o propadu návštěvnosti o jednu třetinu napříč všemi kategoriemi diváků. Od pondělí očekáváme, že propad bude celkem o dvě třetiny,“ uvedl Sedláček.

S obavami vyhlížejí novou várku epidemických opatření také v Divadle Drak. U objednaných školních představení zaznamenali už nyní častější rušení představení právě ze zdravotních důvodů.„Čekáme na konečné vyjádření vlády. Nicméně delší dobu již sledujeme výraznou změnu v návycích publika. Zájemci se rozhodují, zda akci navštíví, podle aktuální situace těsně před jejím konáním. Nákup lístku pak uskutečňují online i přímo v pokladně divadla nebo v předprodeji,“ sdělila Martina Marková z Divadla Drak.

ČTK
Foto: Klicperovo divadlo