Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Posuňte hradeckou kapelu The Valentines do evropského semifinále Eurovize

10. 12. 2021

page.Name
Královéhradecké trio The Valentines vydalo nový singl Stay or Go, díky kterému se tato kapela dostala do českého finálního výběru Eurovision Song Contest Czech Republic. „Jsme nadšení, že si náš nový singl získal porotu, která nás vybrala do finále. Zároveň nás těší, že i menší královéhradecká kapela milující 80’s a pop dostala šanci oslovit fanoušky Eurovize. Touto cestou může náš song rozdat energii a roztančit mnohem širší publikum!“ potěšilo členy kapely.

Nyní má tato formace jedinečnou šanci zúčastnit semifinále Eurovize v italském Turíně. K postupu The Valentines do semifinále může výrazným způsobem pomoci i hlasování fanoušků, které bylo zahájeno v úterý a hlas je možný kapele dát až do středy 15. prosince. Hlasování probíhá na webu nebo v aplikaci Eurovision Song Contest, která je ke stažení v Apple Store a Google Play. Hlas lze poslat i přes tento odkaz: https://escz2022.com/

Single Stay or Go doprovázený také videoklipem složil a produkoval frontman Honza Doležal, o finální produkci a mix se postaral Filip Vlček a světové parametry zvuku dodal Ted Jasen z legendárního newyorského studia Sterling Sound. Podle Vlčka je Stay or Go zábavný song, který řeší nesmrtelné téma pochybností v mezilidských vztazích.

„Hudebně jsme se snažili spojit to nejlepší z 80s i moderního popu a vytáhnout hudební osobitost The Valentines. Baví mě chytlavá melodie a celkově pohodový nádech, který tomu dávají syntezátory. Bylo mi ctí, že naši skladbu doladil a zmasteroval takový borec jako je Ted Jensen, který se v minulosti podílel na albech interpretů, jako například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon, Eric Clapton, Paul McCartney a dalších,” řekl.

Všichni členové kapely neskrývají vášeň k estetice osmdesátých a devadesátých let a starým americkým sitcomům. Proto přesně na tuto vlnu naladili i celý klip. „Nadsázka k absurdním tématům vztahů patří stejně jako k naší kapele. Na nic si nehrajeme, jsme prostě blázni a nemáme rádi přetvářku. Skládání i nahrávání songu proběhlo svépomocí u nás doma, a tak jsme i natáčení klipu pojali po svém. Na bazaru jsme koupili vintage plátno, moje přítelkyně přinesla rekvizity a obří kufr s oblečením, vymysleli jsme scény. Poté náš bubeník Matěj Novotný klip sestříhal a zeditoval,” prozradil frontman Doležal.

The Valentines jsou královéhradecká popová kapela, která vznikla v roce 2017. Protagonistou je zpěvák a baskytarista Honza Doležal, na kytaru a synth hraje Ondřej Čepek a triu dává rytmus bubeník Matěj Novotný. Mladé hradecké trio hraje veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech. Jejich single Just Us se objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky, který byl nominovaný na Českého lva. „Doufám, že to vyjde a fanoušci pro nás budou hlasovat. Reprezentovat naši zem na Eurovizi je sen!“ dodal frontman.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Helena Herzánová