Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Kvůli nejistému počasí vypukne Jazz jde městem v klubu na Velkém náměstí

11. 10. 2021

page.Name
/AKTUALIZOVÁNO/ Milovníci kvalitní a žánrově pestré jazzové muziky se mají na co těšit. Už dnes úderem devatenácté hodiny bude v Hradci Králové zahájen 27. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town aneb Jazz jde městem. Posluchači měli původně vyrazit do atria Cejpova paláce na Malém náměstí, to se ale změnilo

První festivalový koncert proběhne v prostorách Klubu č. p. 4 na Velkém náměstí. „Letos jsme se rozhodli festival zahájit v komorních prostorách v centru města. Původně se měl koncert uskutečnit v atriu Cejpova paláce – opuštěné budovy v Dlouhé ulici, pár kroků od Klubu č. p. 4. S ohledem na aktuální předpověď počasí se multižánrové kapely Endemit a Tryptych nakonec představí ve vnitřních prostorách nedalekého klubu,” upozornila ředitelka festivalu Barbora Hodonická.

Jako první se představí progresivní brněnské uskupení Endemit. V rámci letošní rezidence, kterou absolvuje pět muzikantů, představí svůj mezinárodní projekt PAN jeden z rezidentů, kytarista Vít Beneš. Nástrojové obsazení připomínající Motörhead slibuje posluchačům především humor, nadsázku a perfektně šlapající rytmiku,” přibližuje úvodní večer dramaturg festivalu Michal Wróblewski. Program druhé části večera zajistí oblíbená formace pražské scény Tryptych, vítězná kapela ceny Tais Awards 2018 v kategorii Band.

Návštěvníci festivalu Jazz jde městem ode dneška do soboty budou svědky 16 špičkových produkcí kromě Cejpova paláce také v hradeckém kině Bio Central, na náměstí 28. října, Studiu Beseda, Sboru kněze Ambrože, Nãplavce café & music baru, Kavárně Artičok či ve Filharmonii Hradec Králové.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv festivalu Jazz Goes to Town