Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Rock for People Hope z kapelama z Evropy i USA odstartuje ve Festivalparku

12. 8. 2021

page.Name
Rock for People Hope, to je dvoudenní hradecký festival, který v areálu královéhradeckého Festivalparku odstartuje již zítra. Pořadatelé slibují, že od dnešního večera se v prostorách kempu uskuteční večírek pro nedočkavé.

„Festival se bude konat na třech podiích nově upraveného areálu, kde se vystřídá nejen třicet hudebních projektů z České republiky, Itálie, Švédska, Německa, Francie, Švýcarska, Holandska a USA, ale také řečníci, divadelníci, stand up komici, tanečníci a akrobaté...“ sdělili pořadatelé. Unikátem je využití vodíkového generátoru H2BASE v pohánění jednoho z pódií.

Zítřejšímu programu budou kralovat vítěz Eurovision Song Contest, italští Måneskin, švédští rockeři Mando Diao nebo čeští zástupci John Wolfhooker, YouTube Music stage rozehraje francouzský metalcore LANDMVRKS nebo duo hudebnic Ikan Hyu. Sobota bude patřit texaským Missio, rockové legendě The Hives nebo holandským rockerům De Staat.

Holandští rockeři De Staat.

Na O CO2 JDE stagi budou diskutovat bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík i hudebník a vrcholový sportovec Ben Cristovao, talkshow silný řeči přivítá novináře a politického komentátora Jindřicha Šídla a režiséra a kameramana Markuse Kruga. Dále vystoupí Imminence, Redzed, Skynd, I Love You Honey Bunny, Venues, PSH, Vanessa, Annabelle, Deaf Heart, Domi, Evelynne a mnozí další.

V rámci festivalu Rock for People Hope budou oznámena další jména line-upu festivalu Rock for People 2022, který proběhne ve dnech 16. - 18. června.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: RFP Hope Photos