Neděle

3. července 2022

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Streetmania společně s hudebními hosty vyzvala k tanci stovky lidí

25. 9. 2021

Streetmania společně s hudebními hosty vyzvala k tanci stovky lidí 12 snímků
Každoroční akce hradecké Taneční skupiny T-BASS Streetmania opět ovládla střechu obchodního centra. Tanečníci návštěvníkům předvedli své umění a celý program doplnili nejen hudební hosté, ale i západ slunce jako malovaný.

,,Já jsem hrozně rád, že se Streetmania mohla uskutečnit. Po tom roce a půl, kdy se nic nemohlo a nebyly žádné taneční akce, bylo nádherné zase vidět ty děti tancovat a užívat si to,'' zhodnotil akci vedoucí taneční skupiny Zdeněk Zolman. 

Streetmania nese už roky podtitul ''Tancem proti drogám'' a za úkol si dává, ukázat veřejnosti, co vše se v tělocvičně tanečníci naučili. Každoročně zahajuje akci show, která vznikne během jednoho týdne na letním soustředění. ,,Je až neuvěřitelné, že se dá za týden vymyslet a natrénovat patnáctiminutová show. Občas nechápu, jak to ty děti a trenéři dělají,'' říká s úsměvem Zolman. 

Na parketu své umění ukázali tanečníci od dětí, které ještě navštěvují mateřskou školu, až po ty starší, kteří reprezentují Hradec Králové na těch nejprestižnějších soutěžích. ,,Dnes se mi tancovalo skvěle. Sice jsem po takové době, co jsme nevystupovali, byla trochu nervózní, ale s kamarády mě to na place vždy baví. Takže jsem si to moc užila,'' sdělila Salonkám mladičká tanečnice Natálie. 

Program byl proložený i hudebními vystoupeními, ve kterých se představila například zpěvačka VeN, se kterou si můžete poslechnout rozhovor mezi našimi podcasty. Jako poslední se představila dvojice ATMO music, která společně se západem slunce završila sobotní program. 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz