Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Po dvouleté pauze a na jiném místě. Do Hradce se vrací Majáles!

21. 3. 2022

page.Name
Po dvouleté odmlce způsobené epidemií covidu-19 se do Hradce Králové vrací Majáles. Oblíbený hudební festival se uskuteční v tradičním jarním termínu v sobotu 30. dubna. Těšit se můžete například na Marka Ztraceného, Mirai, Vypsanou fixu, Horkýže slíže nebo Michala Horáka. Oproti předchozím ročníkům se mění místo konání festivalu. Letos se Majáles po osmi letech vrátí na louku u Piletického potoka.

Před dvěma lety museli organizátoři zrušit tradiční jarní Majáles kvůli první vlně epidemie koronaviru. Od té doby se situace opakovala ještě třikrát. Covid-19 zhatil konání festivalu v náhradních termínech v září 2020, v květnu 2021 a poté i v září loňského roku. Na pátý pokus už se fanoušci dočkají. 

Hradecký Majáles se uskuteční v sobotu 30. dubna. Organizátoři to oznámili na svých webových stránkách. "Milovaný Hradecký bude v tradičním jarním termínu! Je to sotva pár dní, co vláda potvrdila ukončení veškerých kapacitních omezení od března 2022 a my s radostí můžeme potvrdit, že se letošní Hradecký Majáles 30. dubna 2022 uskuteční," píše se na webu. 

V platnosti zůstávají vstupenky, které si lidé pořídili už před dvěma lety. Na webu pořadatele zároveň běží online předprodej dalších vstupenek. Klasická vstupenka stojí v předprodeji 599 korun. A na co se mohou návštěvníci těšit? Mezi doposud potvrzenými účinkujícími najdete třebq zpěváka Marka Ztraceného, kapely Mirai, Horkýže slíže nebo Vypsaná fixa, rappera Viktora Sheena nebo písničkáře Michala Horáka. 

Hradecký Majáles letos po dlouhých letech mění místo konání. Místo tradičního prostředí v Šimkových sadech se přesouvá na louku u Piletického potoka. Festival tak stále zůstává v širším centru města. Z Šimkových sadů se přesouvá zhruba o 400 metrů. Louka u Piletického potoka by měla pořadatelům nabídnout ještě vyšší kapacitu. Majáles se tam už jednou v minulosti konal - konkrétně v roce 2014.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Archiv pořadatele