Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Hradecký rodák, zpěvák a tanečník Michael Petr vydal nové album S tebou

24. 5. 2022

Hradecký rodák, zpěvák a tanečník Michael Petr vydal nové album S tebou 0 snímků
Cestu do srdcí diváků si doslova protančil díky účasti v taneční televizní soutěži StarDance. Tanečník a zpěvák Michael Petr z Hradce Králové právě vydává svou novou desku s názvem S tebou. Písně z čerstvého alba posluchače vtáhnou do příběhu plného lásky a dechberoucích lokalit, v nichž se natáčely videoklipy.

Je to autorské album, ale samozřejmě člověk dnes spolupracuje se spoustou profesionálů, má tým lidí, kteří mu pomáhají, a bez kterých by to jednoduše nešlo. Nicméně písničky jsou mé vlastní, prozradil Petr. Album S tebou tvoří ucelený miniseriál, který přináší hudební ztvárnění příběhu o vztahu dvou lidí a natáčelo se v nejromantičtějších destinacích.

První písnička nazvaná Nebe provede krásnými Italskými Benátkami, kde příběh začíná. Dějová linka se poté posouvá v druhé písni Růže až na kouzelné Maledivy, kde spolu pár prožívá další romantické chvíle. V písni Nádherná se pár vydává do Řecka na ostrov Santorini a potom se zasnoubí v písničce Ve tvých očích, která se točila na jezeře Como v Itálii.

Všechny písničky vznikly na základě mých vlastních zkušeností. Takže potom může divák a posluchač přemýšlet, o kom to je asi napsané, nebo se přímo vcítit do některých situací, které možná sám prožil,” říká zpěvák, který nezanevřel na disciplínu, jež ho provází celý život, a tou je tanec.

Začátkem roku v rámci soutěže The Royal Ball v Kalifornii se svou taneční partnerkou vyhrál hned ve dvou kategoriích v Open Pro/Am Championship. Výhra putovala na podporu ukrajinských uprchlíků. Během dokončování alba se Michael rozhodl společně s několika dalšími osobnostmi zapojit do pomoci lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou. Na začátku byla potřeba sehnat pouze gauč pro jednu rodinu, bylo ale jasné, že potřeba podpory není pouze o té materiální stránce.

Lidé často nemají kam jít a jsou tedy odkázáni na pomoc druhých. „Když člověk prožije takovou hrůzu a utíká jen s igelitkou z domu, je podle mě důležité, aby si alespoň připadal, že je zde vítaný. Jsme parta lidí, a když je něco potřeba, tak si navzájem zavoláme a řekneme: mám rodinu, kterou je potřeba ubytovat. Nebo se koupí pračka či televize, prostě cokoliv je potřeba,“ popisuje pomoc Michael Petr, jenž loni v únoru poskytl Salonkám rozhovor.

(hyš-kk)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Michaela Petra