Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Nejlepší bude, když se lidé přijdou podívat, říká principál Kasík

30. 5. 2022

page.Name
Finský soubor Sisus Sirkus zahájí ve středu večer v Trutnově 12. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Pod šapitó uvede premiéru představení Memoirs of Mud. „Bude to asi dost divoké,“ odhaduje Libor Kasík, ředitel společenského centra Uffo a principál trutnovského festivalu.

Do začátku populární přehlídky nejen špičkových artistů zbývá už jen několik hodin. Ladí se poslední detaily, jinak je vše připraveno. „Nálada je skvělá, atmosféra napjatá,“ přiznává Libor Kasík.

Lákadel v letošním programu je víc než dost. Australská Circa patří mezi nejlepší světové soubory. V Uffu předvede show nazvanou Humans. K vidění budou mimořádné akrobatické výkony, z nichž některé jsou pro laika až dechberoucí. Navíc jsou součástí zajímavého divadelního příběhu. „Nejlepší bude, když se přijdou lidi podívat, protože nudit se skutečně nebudou,“ radí principál.

Velkou pozornost přitahuje Thula Moon, půvabná akrobatka a hadí žena z Havaje, proslulá účinkováním v Cirque du Soleil. Trutnovské publikum už opakovaně oslnila, v minulosti například s americkým Filamentem. Její nové sólové představení Through the Truth láká nejen laické publikum, ale budou k němu směřovat i zraky odborníků. „Letos poprvé totiž máme v našem programu něco v produkci Uffa,“ upozorňuje Kasík na spolupráci Uffa s americkou umělkyní světové extratřídy.

Z řady českých cirkusových souborů ve festivalovém programu vyčnívá Losers Cirque Company a jejich show Grandiózní. Bude to dynamické představení se strhujícími akrobatickými triky. „Mohl bych o tom vyprávět, ale nejlepší bude, když se přijdete podívat,“ říká Kasík v nejnovějším videopodcastu Trutnovinek.

Odpovídá i na řadu dalších otázek. Například: Proč Uffo produkuje představení Thuly Moon? Ptají se ještě lidé na pojem nový cirkus? Proč by lidé měli přijít na festival Cirk-UFF?

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň