Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Začal předprodej vstupenek na divadelní festival, zájem je velký

9. 5. 2022

page.Name
V Hradci Králové začal předprodej vstupenek na tradiční divadelní přehlídku nazvanou Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové. Ve městě se uskuteční od 24. června do 1. července. Zájem o vstupenky je značný, a to především na internetu, řekl dnes ČTK mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček. Vstupenky je možné zakoupit on-line prostřednictvím festivalových webových stránek, ale i v předprodeji Klicperova divadla, v informačním centru či v pokladnách hradeckých kamenných divadel.

Předprodej začal dnes v 10:00. "Za první hodinu máme zarezervovaných nebo prodaných celkem asi 2500 vstupenek, drtivá většina on-line. Zájem je velký, a to nás těší. Další nápor čekáme odpoledne, až budou mít lidé po práci," řekl Sedláček.

Akci pořádají tři subjekty, "kamennou část" připravují Klicperovo divadlo a Divadlo Drak a venkovní program zajišťuje nezisková organizace Kontrapunkt.

"Největší zájem je o představení Zkrocení zlé ženy Divadla pod Palmovkou, Konec rudého člověka Divadla v Dlouhé nebo také o úvodní představení na hlavní scéně Macbeth sardinského divadla Sardegna Teatro. Velký zájem je i o Sentimental, což je představení, které bude dvakrát v Šimkových sadech," uvedl mluvčí.

Festival nabídne stovky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z české i mezinárodní scény od činohry, alternativního divadla, tance, performance, autorských představení, přes loutkové divadlo a pohádky až po koncerty a diskuze. Program je opět naplánován nejen do divadel, ale i do městských parků, ulic či na náměstí. Podle organizátorů nebudou chybět představení pro rodiny s dětmi, improvizace, hudební koncerty a další doprovodný program.

"To vše se bude odehrávat na více než 30 místech v celém historickém centru Hradce Králové a jeho přilehlém okolí," uvedl v tiskové zprávě ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Festival založil v roce 1995 tehdejší ředitel Klicperova divadla Ladislav Zeman. Původní název byl Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program, pod novým názvem se konal poprvé loni, a to ještě za zpřísněných epidemických opatření. Letošní ročník by měl být již bez omezení. V roce 2020 festival nebyl kvůli opatřením proti covidu v tradičním rozsahu poprvé po 25 letech, konal se v komorní podobě s podtitulem Letos jinak. Více o festivalu je na webu . 

ČTK