Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Právě začíná nová sezóna Divadla Drak! Tři premiéry, Regiony a výstava

29. 8. 2022

page.Name
Divadlo Drak v Hradci Králové v nadcházející sezóně nabídne svým divákům tři nové tituly a v galerii Labyrint rodinnou interaktivní výstavu. Sezónu uzavře 28. ročník REGIONŮ – Mezinárodního divadelního festivalu Hradec Králové.

Připravovaná koprodukční inscenace Draku a Bratislavského bábkového divadla s názvem Československo bude divadelní sondou, která hledá na základě původního příběhu odpověď na otázku, zda existuje něco, co Čechy a Slováky spojuje i třicet let po rozpadu společného státu. Inscenace je určena divákům od 10 let a její slovenská premiéra je naplánována na 13. ledna příštího roku. Hradeckému publiku se inscenace poprvé představí 13. května roku 2023.

Divákům od devíti let bude určena únorová premiéra nové autorské inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Huckleberry Finn, na motivy slavného románu Marka Twaina. Příběh o osvobození nejen od útlaku a konvencí, ale i vlastních předsudků, tematicky navazuje na předchozí tituly stejného tvůrčího týmu Bílého tesáka a Cestu, s nimiž tvoří ucelenou trilogii, která našla svůj předobraz v klasických dílech americké literatury.Třetí premiéra bude autorská inscenace na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky To je andělení! v režii a choreografii Veroniky Riedelbauchové, scénografii Marianny Stránské a hudbou Jana Čtvrtníka. Poetická groteska o tom, co se stane, když vám domů jen tak z nebe spadne anděl, je určena opět nejmenším divákům od tří let a premiéra je naplánovaná na 29. dubna příštího roku.

Konec sezóny bude patřit tradičnímu festivalu REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové, kterého je Divadlo Drak spolupořadatelem společně s Klicperovým divadlem a neziskovou organizací kontrapunkt. V souvislosti s přípravami festivalového programu příštího ročníku navštívili letos v červenci ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský a vedoucí marketingu a produkce Barbora Kalinová francouzský Festival d'Avignon. Tento výjezd mohl být realizován díky dotačnímu programu Královéhradeckého kraje Podpora mobility v kultuře.Začátkem října se pro návštěvníky otevře v galerii Labyrint Divadla Drak nová interaktivní a zážitková výstava věnovaná animovanému filmu s názvem Draci v animaci a Čtyřhlas. Expozice vzniká ve spolupráci s produkčním studiem MAUR film.

(hyš-mm)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Divadlo Drak