Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Klicperovo divadlo už prodává předplatné na novou sezonu, uvede šest premiér

2. 9. 2022

page.Name
Klicperovo divadlo v Hradci Králové v divadelní sezoně 2022/2023 nabídne šest premiér. Sezonu zahájí festivalem Čekání na Václava 28. září, první premiérou sezony bude v pátek 7. října inscenace Očarování. Divadlo již zahájilo prodej předplatného na sezonu, informoval ČTK mluvčí divadla Martin Sedláček. V sezoně 2021/2022 divadlo uvedlo osm premiér.

"Máme za sebou dvě sezony, které narušila pandemie koronaviru. Letos na jaře, kdy došlo k rozvolnění opatření, a především během festivalu Regiony jsme si ale ověřili, že nám diváci zachovali přízeň a cestu zpět do divadel si našli," uvedla ředitelka divadla Eva Mikulková.

Adaptaci románu Hermanna Brocha Očarování v režii Ondřeje Štefaňáka uvede divadlo ve Studiu Beseda kvůli velkému zájmu netradičně již v pátek 7. října, další představení bude v sobotu 8. října. Klicperovo divadlo obvykle premiéry uvádí v sobotu. Druhou premiérou sezony bude 15. října na Hlavní scéně hra Bílý jelen v režii uměleckého šéfa divadla Pavla Kheka.

"Před Vánocemi pozveme diváky na Prašinu a máme radost, že nám autor Vojtěch Matocha umožnil světovou premiéru tohoto bestselleru," uvedl Khek. Klicperovo divadlo uvede premiéru inscenace Prašina v režii Pavla Kheka 10. prosince na Hlavní scéně.

Uprostřed divadelní sezony, 4. března, je v plánu na Hlavní scéně hra Její pastorkyňa v režii Diany Nečásek Šoltýsové. "Režisérka slibuje originální divadelní řešení a navíc po krátké odmlce přivede zpět na jeviště Klicperova divadla Pavlu Tomicovou, která před 27 lety hrála Jenůfu a nyní se vrátí v roli Kostelničky," uvedl Khek.

Pátou premiérou sezony bude 13. května inscenace Celý život nestačí v režii Jana Friče, která zavede diváky do magické krajiny Podkrkonoší. Divadlo ji uvede na Hlavní scéně. Poslední premiérou sezony 2022/2023 bude 3. června opět na Hlavní scéně hra Tělo tajné agentky v režii Tomáše Dianišky, která se věnuje osudu české "MataHari" Hany Krupkové.

Klicperovo divadlo již také zahájilo prodej předplatného na novou divadelní sezonu. "Divadlo nabízí v sezoně 2022/23 předplatné v 16 skupinách pro všechny věkové kategorie diváků. Jednotlivé skupiny jsou sestavené podle věkové skupiny diváků, případně podle společného hracího dne. Předplatitelé kromě přednostního zajištění míst a významné slevy na vstupném získávají proti běžným návštěvníkům celou řadu zajímavých výhod," uvedl Sedláček.

První z nich je přednostní výměna kuponů na festival Čekání na Václava, který v době mezi dvěma státními svátky 28. září a 28. října přiveze do Hradce Králové řadu významných divadel, herců a umělců z celé republiky. "Nebude chybět Divadlo Járy Cimrmana, Pavla Tomicová s inscenací Herečka sobotní noci Městských divadel pražských, houslista Pavel Šporcl a mnoho dalších," uvedl Sedláček. Více o programu festivalu je na webu divadla.

Zřizovatelem Klicperova divadla jsou město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

ČTK