Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Víkend v Hradci: Maraton, festival saunování nebo hradecký Octoberfest

30. 9. 2022

page.Name
Nabitý zajímavými akcemi bude první říjnový víkend v Hradci Králové. Na své si přijdou milovníci saunování, vořísků, běhu i dobrého jídla. Na hradeckém letišti se také uskuteční první 24hodinový závod elektromobilů v Česku a pivaři si bezpochyby užijí sobotní Octoberfest v M(ni)echově v areálu Gayerových kasáren. Pro děti je pak připravená oblíbená drakiáda. Víc o jednotlivých akcích se dozvíte v článku.

HIKI JOKI 2 – Festival potu, ohně a lučního lazebnictví
Kdy: od pátku do neděle
Kde: NUUK u slepého ramene Labe v Třebši

Mrkněte na svůj ručník a slibte mu, že ho protáhnete všemi saunami, které se první říjnový víkend budou nacházet v pověstné labské zátočině u Hradce Králové. Slavnosti poctivého pocení, zemního tábornictví, splývání s řekou a nekonečného vyvalování na louce začnou již v pátek u slepého ramena Labe a mohou se jej účastnit nejen fanoušci saunování, ale i naprostí začátečníci, kteří si chtějí zkusit o co jde.

24 hours Endurance race
Kdy: sobota od 8 hodin
Kde: Park 360 u letiště

Významná událost pro elektromobilitu se odehraje v hradeckém Parku 360. První 24hodinový závod elektromobilů se odehraje již tuto sobotu od osmi hodin. Zúčastnit se může kdokoliv s elektromobilem, pokud jste vlastníkem hybridu, musíte mít prázdnou nádrž na benzín. V týmu by měli být alespoň tři řidiči, organizátoři však doporučují, aby vás bylo více, vzhledem k náročnosti závodu. Přijďte si užít napínavé závodění a stát se součástí historie závodů elektromobilů u nás.

13. ročník Sirius Voříškiády
Kdy: v sobotu
Kde: Orlice shopping park

Královéhradecký Orlice park shopping přivítá již po třinácté majitele a milovníky voříšků všech plemen a velikostí. Soutěžní výstava psů je rozdělena do tří váhových kategorií: do 10 kg, od 11 do 20 kg a nad 20 kg. Událost se koná 1. října, přejímka s platným očkovacím průkazem je od 8.30 hodin do 9.45 hodin, zahájení v 10 hodin. Ještě stále se můžete se svým pejskem registrovat na webu, na facebooku nebo přímo na místě. Vítězové v jednotlivých kategoriích obdrží hodnotné ceny ve formě kvalitního krmiva, dále pak poháry, diplomy a řadu dárků od partnerů akce. Celkový vítěz bude zapsán navíc na velký putovní pohár.

Festival netradičních chutí
Kdy: v sobotu od 10 do 19 hodin
Kde: před OC Futurum

I o tomto víkendu můžete v Hradci vyrazit na další festival jídla. V sobotu od 10 do 19 hodin pořádá obchodní centrum Futurum Festival netradičních chutí. Po vydařeném 1. ročníku festivalu budou opět připraveny před Futurem netradiční gastronomické zážitky. Od 14 hodin vystoupí také kapela Oranžáda.

Octoberfest v M(ni)echově
Kdy: v sobotu od 12 do 22 hodin
Kde: areál Gayerových kasáren 

Hradecká verze slavného mnichovského Octoberfestu je opět tady. V areálu Gayerových kasáren se můžete těšit na 14 malých řemeslných pivovarů a dohromady až 40 druhů piva. Chybět nebudou ani stánky s jídlem a také živá hudba. Událost je bez vstupného.
Pivovary - Pivovar Beránek, Hradecký Klenot, Pivovar Ovipistán, Mordýř, Dobruška a další!

Hradecký maraton a půlmaraton
Kdy: v neděli od 11.15 hodin
Kde: start u Malšovického stadionu

Jubilejní 10. ročník hradeckého půl/maratonu se uskuteční už tuto neděli. Poběží se na 21,097 km a 42,195 km se startem a cílem v centru města Hradce Králové. Jde o jednu z nejrychlejších tratí v ČR, na které každoročně padne spousta osobních rekordů. Poběží se také dětské závody, závody dvojic na 2 x 10,5 km a běh na 5 km. Maraton startuje v 11.15 a půlmaraton ve 12.30 od Malšovického stadionu.

Drakiáda
Kdy: neděle v 15 hodin
Kde: louka u dopravního podniku

MC Domeček pořádá v neděli od 15 hodin na louce u Dopravního podniku na Slezském předměstí v Hradci Králové drakiádu. Rodiče s dětmi mohou pouštět draky a soutěžit o nejlepšího vyrobeného draka.

Tomáš Kulhánek, Matěj Holaň
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz