Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Divadlo Drak uvede v sobotu druhou premiéru sezony To je andělení!

28. 4. 2023

page.Name
Královéhradecké Divadlo Drak uvede v sobotu 29. dubna premiéru inscenace To je andělení! hostující režisérky Veroniky Poldauf Riedlbachové. Určená je pro děti od tří let, informovalo divadlo ČTK. Půjde o druhou premiéru současné divadelní sezony 2022/2023, první byla v únoru hra Huckleberry Finn.

"Nonverbální inscenace To je andělení! se pohybuje na pomezí fyzického divadla a klaunské grotesky, a ačkoliv je věnována nejmladším divákům, určitě pobaví i jejich doprovod," uvedla Barbora Kalinová z Divadla Drak. Nový autorský projekt Poldauf Riedlbauchové podle divadla staví na souladu pohybu, zvuku a výtvarného gesta.

Režisérka v inscenaci rozehrává příběh ustarané matky, která každý den plní stále stejné povinnosti, a jejích dvou nezbedných dítek. "Děti se všem jejím snahám brání, seč mohou, protože si zkrátka chtějí jen hrát a bavit se. Což se zase vůbec nelíbí mamince," uvedlo Divadlo Drak. Koloběh proseb, vzdoru, odmlouvání, radosti i vzteku naruší anděl spadlý z nebe, aniž by sám věděl proč. "Jeho nenadálá přítomnost ve světě, kterému nerozumí a který s ním tak úplně nepočítá, spouští řetězec událostí, na jejichž konci jsou věci snad přece jen trochu jinak," podotkl ředitel divadla Tomáš Jarkovský.

V nové inscenaci Divadla Drak se představí Petra Cicáková, Luděk Smadiš, Edita Dohnálková Valášek a Šimon Dohnálek. Hudbu složil Jan Čtvrtník a scénu vytvořila Marianna Stránská.

Divadlo Drak má v současné divadelní sezoně 2022/2023 v plánu tři premiéry. Poslední z nich bude 13. května inscenace Československo.

ČTK